Polska Akademia Nauk rekomenduje, by nauczyciele, którzy nie przyjęli szczepienia przeciw COVID-19 zostali odsunięci od pracy w szkołach. Istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć dla uczniów niezaszczepionych, jednak graniczy ona z cudem. 

Rzeczniczka Okręgu Śląskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Grażyna Hołyś-Warmuz miała powiedzieć, że obowiązkowe szczepienia tylko dla jednej grupy zawodowej, to rzecz, która nie może znaleźć poparcia. 

Niezaszczepieni nauczyciele odsunięci od pracy?

Chociaż Związek Nauczycielstwa Polskiego nie akceptuje obowiązkowego przymuszania nauczycieli do szczepień, to innego zdania jest Polska Akademia Nauk, która uważa, że niezaszczepieni pedagodzy powinni zostać odsunięci od pracy w szkołach.

– Niezaszczepione osoby z grona pedagogicznego i pomocniczego powinny być odsunięte od bezpośredniego funkcjonowania w szkole w czasie pandemii, szczególnie w okresach jej nasilenia – mówią specjaliści PAN.

Dodali, że jeśli konieczne stanie się wprowadzenie obowiązkowego nauczania hybrydowego, wówczas w domach powinni zostać przede wszystkim uczniowie niezaszczepieni.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Oznaczałoby to, że w ich przypadku odbywałoby się nauczanie osobne. Zdaniem wielu nauczycieli i dyrektorów szkół realizacja takiego pomysłu graniczyłaby z cudem. Wg szacunków wiosną szczepienia przyjęło 590 tys. na 680 tys. osób uprawnionych. Wielu nauczycieli zostało zaszczepionych w późniejszych terminach, co może oznaczać, że liczba ta jest znacznie wyższa.

Warto zaznaczyć, że coraz więcej krajów europejskich, w tym m.in. Francja decyduje się na zaostrzone restrykcje, w których świetle niezaszczepieni funkcjonariusze publiczni nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków, a ich wypłaty zostaną wstrzymane. W Polsce takie wyjście nie jest wykluczone.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Niesamowite wieści o najmłodszym synu Rozenek. Mały Henio jest niezwykle utalentowany
  2. Niezwykłe słowa babci Oliwii Bieniuk o 18-letniej wnuczce. Powiedziała, jak zamierza wspierać nastolatkę
  3. Autobus z 44 dziećmi zderzył się z ciężarówką, 2 śmigłowce i liczne zastępy służb w akcji

Źródło: dziendobry.tvn.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl