22 stycznia w programie „Dzień dobry TVN” miały miejsce przedziwne sceny. Gośćmi śniadaniówki byli Tomasz Jachimek i Tomasz Sianecki, twórcy magazynu „Szkło kontaktowe”, emitowanego na TVN od 17 lat. Nie mieści się w głowie, jakie słowa padły.

Jachimek i Sianecki byli gośćmi DDTVN z okazji zbliżającej się 17 rocznicy emisji „Szkła kontaktowego” oraz premiery książki „No i pogadali. Szkło Kontaktowe, gdy gasną kamery”, opowiadającej o kulisach programu. Spotkanie nie przebiegło jednak w najprzyjemniejszej atmosferze.

Tomasz Jachimek w „Dzień dobry TVN”: „Zawyżymy trochę poziom telewizji śniadaniowej”

„Szkło kontaktowe” jest emitowane na TVN24 od 25 stycznia 2005 roku. Ta okazja, oraz premiera książki Tomasza Jachimka, poświęconej programowi, była powodem, dla której został zaproszony do studia. Dziennikarz wykorzystał jednak tę okazję do obrażania prowadzących „Dzień dobry TVN”.

Program TVN prowadzili Andrzej Sołtysik i Anna Kalczyńska. Dziennikarka podsumowała w pewnym momencie słowa Jachimka: „Przychodzi tu, by nas obrażać”. Co dokładnie wydarzyło się na wizji?

Na początku rozmowy Jachimek wskazał, że nie jest autorem publikacji o „Szkle kontaktowym”, a jedynie jednym z piętnastu współautorów. Użył jednak słów, które mogły być uznane za obraźliwe w stosunku do stacji TVN.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Slogan kanału TVN24 brzmi „Cała prawda całą dobę”. Odnosząc się do tego, Jachimek wypalił:

Jeśli idzie o to autorstwo i współautorstwo: tu jest napisany Tomasz Jachimek jako autor. Ale to nie jest do końca prawda, to jest przekłamana minimalnie informacja, jak to na telewizję „cała prawda całą dobę – powiedział ironicznie dziennikarz.

To jednak nie wszystko. Jachimek nie ukrywał też, co sądzi o jakości telewizji śniadaniowej. Cytując księdza Józefa Tischnera, powiedział: „No, zawyżymy trochę poziom telewizji śniadaniowej. Dziękuję za zaproszenie! Nie pamiętam, kiedy tu ks. Tischner siedział”.

Prowadzący program oraz Tomasz Sianecki czuli wyraźny dyskomfort, wywołany słowami Jachimka. Do tego stopnia, że Sianecki w pewnym momencie przerwał koledze, a Anna Kalczyńska podsumowała ironicznie „Przychodzi tu, by nas obrażać„.

Tomasz Jachimek w „Dzień dobry TVN”: „Nie na taką puentę liczyliśmy”

Na sam koniec rozmowy Jachimek nie powstrzymał się też od niesmacznego komentarza, podsumowującego słowa prowadzącej w seksistowskim stylu.

Sołtysik wspomniał, że w programie „Szkło kontaktowe” jest dokładnie wyliczona granica pomiędzy dystansem a zaangażowaniem w sprawę – i że granica ta jest mierzona „na centymetry”. Podchwytując tę myśl, Kalczyńska dodała, że centymetry te najwidoczniej robią różnicę.

Jachimek zrozumiał powyższą uwagę w specyficzny sposób, bo stwierdził „W telewizji śniadaniowej? Na taką puentę nie liczyliśmy„.

Szkło kontaktowe” można oglądać codziennie na antenie TVN24 o godz. 22:00. Odcinki są także dostępne online na platformie TVN24 GO.

Źródło: dziendobry.tvn.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Ida Nowakowska nie mogła powstrzymać łez. W TVP na żywo przekazano najsmutniejsze informacje
  2. Pojechali do spalonego domu syna Magdy Gessler. Porażające, co zastali na miejscu
  3. Najrzadsze znaki zodiaku. Jest ich bardzo mało, są naprawdę wyjątkowe