Internet obiega nowy trend – okazuje się, że zwyczajna rolka do ubrań może mieć zupełnie nowe zastosowanie. Może ono nawet uratować życie.

Nowe zastosowanie rolki do ubrań

Prawie każdy z nas posiada w domu rolkę do ubrań. Ten niewielki i niedrogi gadżet często jest wybawieniem przy posiadaniu zwierząt – szybko zbiera z ubrań kurz czy sierść.

Okazuje się, że rolka może mieć także nietypowe inne zastosowanie. Poinformował o nim niespodziewanie Karkonoski Park Narodowy. Na swoim profilu na Twitterze podzielił się informacją o tym, jak rolka do ubrań może być pomocna przy częstych spacerach po lesie.

Gadżet bowiem zbiera nie tylko kurz z naszych ubrań, ale i niektóre insekty, które mogły na nich osiąść po leśnych wędrówkach. Szczególnie jest to istotne w wypadku kleszczy, które często osiadają na ubraniach, skąd przedostają się na gołą skórę. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Rolka do ubrań zapobiega kleszczom na ubraniach

Karkonoski Park Narodowy zaleca częste stosowanie rolki do ubrań po powrocie z łona natury. Zanim kleszcze się przedostaną na gołą skórę jeszcze łatwo jest się ich pozbyć – później może stać się to problematyczne, a nawet niebezpieczne.

Gdy kleszcz przedostanie się i wbiję w skórę, trzeba go koniecznie usunąć. Warto pamiętać o stosowaniu szczególnej ostrożności – można poprosić o pomoc osobę bardziej doświadczoną. Nie zaszkodzi także udanie się do specjalisty.

Kleszcze są insektami, na które szczególnie latem trzeba uważać. Największe niebezpieczeństwo, jakie mogą spowodować to przenoszenie groźnych chorób – na przykład boreliozy.

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Wiśniewski kompletnie łysy. Internauci zbierają szczęki z podłogi na jego widok
  3. Córka poinformowała o nagłej śmierci. Artysta zmarł we śnie