Wybierając się do restauracji na kawę lub herbatę zazwyczaj otrzymujemy do nich cukier w saszetkach, który często okazuje się dla nas nieprzydatny. Na TikToku pojawił się film, na którym Polka o pseudonimie Segritta przedstawiła, co dzieje się z nimi jeśli nie zdecydujemy się ich użyć. Warto przemyśleć sprawę i zabrać go ze sobą do domu.

Oczywiście słodzenie kawy czy herbaty to wyłącznie kwestia gustu, jednak jeśli sami go nie spożywamy, a zostaje nam podany, warto zastanowić się, czy komuś może się nie przydać.

Polka zdradziła, gdzie trafia niezużyty cukier w saszetkach

Zamawiając kawę lub herbatę, do której dołączona zostaje saszetka z cukrem może się wydawać, że jeśli my nie wykorzystamy jej do zasłodzenia naszego napoju, to ktoś inny może na tym skorzystać.

I owszem, tak powinno się wydarzyć, ale pod pewnym warunkiem. Na pierwszą myśl nie jest to żaden problem, aczkolwiek sprawa jest poważniejsza niż się wydaje. Pracownicy restauracji zabierają saszetki z powrotem na zaplecze, ale nie dlatego, by je wydać ponownie.

Pewna Polka, o pseudonimie Segritta nagrała TikToka, podczas którego powiedziała, że te saszetki po prostu są wyrzucane, gdyż nie mogą trafić do innego klienta. Wraz z zamówieniem kawy lub herbaty przypisywane są do naszego rachunku i nie można ich wydawać wtórnie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

nie żyje

Nie żyje Grażyna Socha

Warto zatem zastanowić się nad tym, czy nawet jeśli sami ich nie wykorzystujemy, to czy nie powinniśmy ich zabrać ze sobą do domu, by ktoś inny mógł z nich skorzystać. Tak właśnie postępuje autorka TikToka, co pokazała na wspomnianym nagraniu.

Zobacz wideo:

@segrittaJeśli pijesz kawę w restauracjach i nie słodzisz, to nie zostawiaj cukrów na spodeczku! #lifehack #poznanskietricki♬ dźwięk oryginalny – Segritta

 

Z komentarzy wynika, że nie wszystkie restauracje mają politykę wyrzucania nietkniętych saszetek. Nigdy jednak nie wiemy, co się z nimi stanie, dlatego zdecydowanie lepiej zabrać je ze sobą i wykorzystać w domu.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Media nieoficjalnie: Nowe obostrzenia w Polsce możliwe od 1 grudnia
2. Pilny apel Mikołaja Roznerskiego. Od rana prosi o wsparcie: „Jeżeli jesteście w jakiś sposób w stanie pomóc”
3. „Milionerzy”: Odpadła na pierwszym pytaniu, chodziło o lód. „Emocjonalnie ją to przerosło”

 

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl