Nina Andrycz: grób ikony polskiego kina został okradziony. Zaginęła bezcenna rzeźba! Czy udało się odnaleźć sprawców? Jak na wydarzenie zareagowała opiekunka grobu i dyrektor cmentarza? Będziecie w szoku, co postanowił!

Na Cmentarzu Powązkowskim doszło do zdumiewającego zajścia. Nina Andrycz: grób artystki został okradziony. Złodzieje nie mieli żadnych skrupułów! Przestępstwo odkryto przez przypadek. Nie uwierzycie, co powiedział dyrektor cmentarza! Czy rzeźba jeszcze kiedykolwiek wróci na swoje miejsce? Ujawniamy szczegóły zajścia, które oburzyło nie tylko mieszkańców Warszawy!

Nina Andrycz: grób aktorki został okradziony. Co się stało?

Jak informuje portal onet.pl, Liliana Śnieg-Czaplewska, wykonawczyni testamentu aktorki, przyszła odwiedzić grób, by uczcić piątą rocznicę śmierci Andrycz. Niestety, na miejscu czekała na nią niemiła niespodzianka.  

Rzeźba, która dotychczas stała na grobie Niny Andrycz, to kopia statuetki wręczonej gwieździe przez Związek Artystów Scen Polskich. Otrzymała ją z okazji 75-lecia swojej pracy artystycznej. Na posążku znajdował się słynny napis:

– Kolumna dorycka to symbol Grecji. Nina Andrycz to symbol Teatru Polskiego – cytuje onet.pl

Chociaż Liliana Śnieg-Czaplewska dysponuje jeszcze kilkoma kopiami, ksiądz Marek Gałęziewski, dyrektor Cmentarza Powązkowskiego, odradził kobiecie stawianie nowej rzeźby. Uważa także, że zgłaszanie kradzieży na policje nie ma sensu i jest tylko stratą czasu. Z kolei jeden z pracowników cmentarza, do którego Śnieg-Czapelska zwróciła się o pomoc, zwrócił uwagę, że należało ubezpieczyć grób na wypadek kradzieży. 

Kim była Nina Andrycz?

Nina Andrycz była jedną z najwybitniejszych polskich aktorek filmowych i teatralnych. Debiutowała na deskach teatru pięć lat przed wybuchem II wojny światowej.

Andrycz przez całe życie była związana z teatrem, jednak nie stroniła również od występów przed kamerą. Wystąpiła m.in. u Krzysztofa Zanussiego i Kazimierza Kutza, a nawet pojawiła się gościnnie w jednym z odcinków serialu Na dobre i na złe. Nie tylko role Niny Andrycz wzbudzały wiele emocji. Również życie prywatne artystki wyglądało dość nietypowo, szczególnie jak na okres PRL. 

Nina Andrycz zdecydowała się przyjść oświadczyny Józefa Cyrankiewicza, premiera kraju. Chociaż małżeństwo przetrwało aż dwadzieścia jeden lat, para nie doczekała się potomstwa. Aktorka była jedną z pierwszych kobiet, które otwarcie przyznawały się, że nie chcą mieć dzieci. 

Nina Andrycz: grób artystki stał się miejscem kradzieży. Mamy nadzieję, że sprawy jak najszybciej zostaną ujęci, a statuetka wróci tam, gdzie powinna. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nina andrycz grób
fot. screen z youtube.com @Barczak128

Nina Andrycz: grób legendarnej aktorki został okradziony! Co się stało?

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułŻony Krzysztofa Ibisza to niezwykłe kobiety. Chce wrócić do jednej z nich?
Następny artykułSmutne piosenki. Lista najsmutniejszych utworów wszechczasów
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.