Nowe przepisy już zostały wprowadzone, wszystko stało się dzisiaj. Polski rząd do samego końca się wahał, ale w końcu podjął ostateczną decyzję. Zmienił ją na kilka godzin przed samym ogłoszeniem. Uderzy to w Polaków, wielu może być niezadowolonych.

Jak informuje portal businessinsider.com.pl polski rząd dzisiaj w nocy wprowadził nowe przepisy dotyczące lotów za granicę.  Rozporządzenie dotyczy listy państw objętych zakazem lotów. Eksperci od rynku lotniczego negatywnie oceniają decyzję rządzących, która dla wielu Polaków będzie tylko utrudnieniem i nie zapobiegnie rozpowszechnianiu się koronawirusa.

Nowe przepisy uderzą w wielu Polaków

Początkowo decyzja miała objąć zakazem lotów nowe państwa i obowiązywać do 8 września. W praktyce rząd w trybie ekspresowym i kilka dni przed wyznaczonym czasem przyjął projekt „protezowy”, który będzie w mocy tylko do 1 września.

„Nowe” przepisy tak naprawdę niczego nie zmieniły, tylko przedłużyły obowiązującą wcześniej listę. Największą różnicą jest to, że spośród 44 państw objętych zakazem lotów usunięto Księstwo Andory. Głównym powodem było to, że kraj ten nie posiada międzynarodowego lotniska. Port lotniczy obsługujący pasażerów tego państwa znajduje się kilka kilometrów od granic księstwa, na terenie Hiszpanii. To właśnie Hiszpania jako jedna z pierwszych ma się znaleźć na kolejnej liście państw, z których nie będzie można przylecieć bezpośrednio do Polski.

  1. TVP przekazało dramatyczne informacje. Nie przeżył, jego samochód został kompletnie zmiażdżony
  2. Wszyscy mówili, że jest za młoda na chorobę. Dwa lata czekała na pomoc

Jak decyzję oceniają eksperci? Dosyć negatywnie

Nowe przepisy nie spodobały się nie tylko Polakom, lecz także ekspertom od ruchu lotniczego. Mówią oni głównie o wszechobecnym chaosie i dezinformacji.

— Decyzje polskiego rządu dotyczące zarządzania podróżami międzynarodowymi w trakcie pandemii od marca są podejmowane i ogłaszane w sposób chaotyczny — komentuje Dominik Sipiński, analityk lotniczy firmy chaviation i Polityki Insight, w rozmowie dla Business Insider Polska.

Dodatkowo znawcy podkreślają, że zakazywanie lotów to nie jest skuteczne i dobre narzędzie do walki z rozpowszechnianiem się Covid-19, ponieważ do wybranych państw można się nadal przedostać, np. drogą lądową. W ostateczności można wykupić lot do kraju sąsiedniego i do niego dojechać już chociażby autobusem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nowe przepisy
fot. unsplash.com/Ross Parmly

Nowe przepisy dotyczą zakazu lotów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Media podały przykrą wiadomość o Tomaszu Lisie. Dziennikarz jest zdruzgotany
  2. Pracownik sieci Carrefour zmarł w sklepie. Jego ciało przykryto, żeby klienci mogli robić zakupy
  3. Zenon Martyniuk ma poważne kłopoty. W TVP już poznali prawdę, nie puszczą jej płazem
  4. Koszmar rodziców 12-latki. Zmarła, niedługo po tym wróciła do życia na godzinę
  5. Z ostatniej chwili: Potężna awaria w Warszawie. Tysiące mieszkańców ucierpi
  6. Używasz wody z kranu, robiąc ogórki kiszone? 1 okropny błąd i będą do niczego

Źródło: businessinsider.com.pl

 

Poprzedni artykułMasowe kontrole w Polsce do 1 września. Wszystko już potwierdzone
Następny artykułPamiętacie bajkę „O czym szumią wierzby?” ? Kiedyś każdy ją oglądał
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl