Syn, który przeszedł na świat tak niedawno, widział swoją mamę tylko raz. Mały Leon był wyczekanym dzieckiem dla młodej prawniczki, 27-latki, która zmarła kilka dni po porodzie. Kobieta była zarażona koronawirusem.

Syn zmarłej kobiety przyszedł na świat za pomocą cesarskiego cięcia. Jego mama miała osłabiony organizm zainfekowany wirusem. Teraz rodzina małego Leona chce mu pomóc.

Syn widział tylko raz swoją mamę

Emilia M. była młodą aplikantką, skończyła studia prawnicza, wyszła za mąż. Spodziewała się swojego pierwszego synka Leona i była z tego powodu bardzo szczęśliwa. U kobiety jeszcze w ciąży wykryto koronawirusa, z którym walkę toczyła już wcześniej jej mama. To najprawdopodobniej od rodzicielki 27-latka się zaraziła. Nie wirus był jednak przyczyną śmierci.

Poród małego Leona odbył się przez cesarskie cięcie. Cesarskie cięcie to operacja, a więc zawsze może wystąpić ryzyko zakażenia lub powikłań. Choć zdarza się to bardzo rzadko. Po porodzie mama Leona została zabrana do szpitala zakaźnego z powodu wirusa SARS CoV-2. Niestety, okazało się, że osłabiony organizm kobiety miał rzadkie powikłanie po operacji. U 27-latki stwierdzono sepsę. Koronawirus, który dodatkowo osłabił organizm, na pewno przyczynił się do śmierci kobiety, jednak jej głównym powodem była właśnie sepsa. 

  1. Opublikowano przełomowy raport. Wiadomo, czemu we Włoszech umarły tysiące zakażonych osób
  2. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  3. Nigdy nie popełniaj jednego błędu przy rozmrażaniu mięsa. Przez niego możesz mieć kłopoty z żołądkiem

Bliscy chcą pomóc osieroconemu Leonowi

Malec widział swoją mamę tylko raz. Tuż po swoim przyjściu na świat. Trudno jest zrozumieć w jak trudnej sytuacji, znalazła się rodzina noworodka. Byli nastawieni na największe szczęście, nie na tragedię.

Dlatego przyjaciele z kancelarii adwokackiej w Rzeszowie, w której pracowała młoda Emila, postanowili wspomóc rodzinę finansowo w tak trudnym czasie. Na portalu zrzutka.pl rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na rzecz osieroconego Leosia. Tym gestem chcą pomóc rodzinie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

syn
pixabay.com/Mylene2401

Mały Leon przyszedł na świat kilka dni temu. Jego mama nie zdążyła się nim nacieszyć.

syn
unsplash.com

Nie ma jasnych dowodów na to, że koronawirus może zarazić dziecko w łonie matki, jeśli jego mama jest zarażona. Naukowcy wciąż badają kobiety, które są zarażone SARS CoV-2. 

syn
fot. Thorsten Frenzel, pixabay.com

Przyjaciele rodziny chcą pomóc Leonowi, choćby finansowo, organizując dla niego zrzutkę.

ZOBACZ TEŻ:

źródło: se.pl
Poprzedni artykułUczestniczka „Tańca z Gwiazdami” jest w ciąży. Pokazała zdjęcie
Następny artykułPo 2 latach rozłąki pies zobaczył właściciela. Sznaucer stracił przytomność z emocji
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl