Niestety, sprawdził się najczarniejszy i najtragiczniejszy scenariusz. Do mediów trafiła wiadomość o śmierci Trishy Noble, aktorki znanej z popularniej serii filmów Gwiezdne wojny. Brytyjski dziennik Daily Mail podaje, że prawdopodobną przyczyną śmierci był nowotwór płuc, z którym zmagała się od dłuższego czasu. Artystka zmarła 23 stycznia w wieku 76 lat.

Popularna Trisha Noble odeszła na kilka dni przed swoimi 77. urodzinami. Nowotwór, na który cierpiała, to międzybłoniak rozwijający się w płucach.

Trisha Noble nie żyje. Cierpiała na nowotwór

Trishę Noble fani mogą kojarzyć przede wszystkim z dwóch filmów serii Gwiezdne wojny, w których miała przyjemność wystąpić. Pierwszym z nich był Atak Klonów z 2002 roku, a drugim Zemsta Sithów z 2005. W obu z nich wcielała się w rolę Jobal Naberrie, matki Padme Amidali, którą grała Natalie Portman.

Urodziła się jako Patricia Ann Ruth Noble w Marrickville w Australii. Na ekranach po raz pierwszy pojawiła się w latach 60. ubiegłego wieku. Był to serial Bandstand. Niedługo później rozpoczęła swoją karierę muzyczną. Jej hity stały się bardzo popularne głównie w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Pod koniec życia postanowiła wrócić do swojej ojczystej Australii i cały czas pozostawała aktywna zawodowo. Wówczas została zaangażowana do nowo powstającej produkcji pt. Ladies in black. Zagrała w niej rolę panny Jacobs, jednak nie były to jedyne nagrania, w których wzięła udział.

Śmierć aktorki to wielka tragedia przede wszystkim dla wielbicieli jej muzyki oraz fanów Gwiezdnych wojen, które do dziś pozostają niepodważalnie jednym z największych hitów kinowych na świecie. Niestety nie jest to jedyna śmierć, o której dzisiaj informujemy

Kim była Trisha Noble?

Trisha Noble była pochodzącą z Australii aktorką i piosenkarką muzyki pop. Urodziła się 3 lutego 1944 roku w Marrickville, jednak zdecydowaną większość swojego dzieciństwa oraz młodych lat spędziła w Syndey. Była córką zmarłego w 1990 roku piosenkarza i komika, Clarence’a Lancelota „Bustera” Noble’a.

Swoją sławę zyskała w latach 60. kiedy to po raz pierwszy miała przyjemność wystąpić na scenie. Jej głos zachwycił konferansjera australijskiej wersji programu telewizyjnego Banstand, Briana Hendersona. Następnie przez wiele lat wspierał jej karierę wokalną. M.in. dzięki niemu podpisała kontrakt z australijską wytwórnią HMV Records.

W 1961 roku zdobyła nagrodę Logie dla najlepszej wokalistki roku w Wielkiej Brytanii przyznawaną przez TV Week. Jej hity przez długi czas brylowały na szczycie ówczesnej listy przebojów muzyki pop.

Bez wątpienia jej śmierć to ogromny cios dla całej sceny muzycznej i filmowej. Poza Gwiezdnymi wojnami zagrała także w filmach: Śmierć jest kobietą, Carry on Camping, oraz Prywatne oczy. Przypomnijmy, że parę dni temu pożegnaliśmy Mike’a Henry’ego, znanego m.in. z roli Tarzana w filmie z lat 60. Więcej o tym przeczytacie >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

nowotwór
fot. Rex Features/East News

Nie żyje Trisha Noble. Zmarła w wieku 76. lat.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: 

Źródło: tvp.info

Poprzedni artykuł53-letnia Ewa Gawryluk w bardzo krótkiej mini. Co za nogi, młodsze koleżanki mogą jej zazdrościć
Następny artykułSprawdziliśmy, ile kosztują pączki u Magdy Gessler. Nie należą do najtańszych
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl