Nowotwór prostaty zaatakował znanego polskiego aktora. Początkowo nic nie wskazywało na tak przerażającą chorobę. W skali do 10 punktów miałem 9, to była sytuacja zagrażająca życiu — wyznał w Dzień dobry TVN.

Tomasz Dedek zachorował na nowotwór. Sytuacja była na tyle poważna, że w ciągu kilku dni lekarze podjęli decyzję o poważnej operacji. Konieczne było długie i skomplikowane leczenie, a specjaliści wciąż robią wszystko, co w ich mocy, aby aktor odzyskał siły.

Tomasz Dedek: nowotwór

Tomasz Dedek skarżył się na ból biodra, jednak rezonans magnetyczny wykazał przerost prostaty. Lekarze zdecydowali o wykonaniu dodatkowych badań, na podstawie których wystawili diagnozę. Rozpoczęła się dramatyczna walka o życie lubianego aktora.

W skali do 10 punktów miałem 9,  to była sytuacja zagrażająca życiu. Trafiłem na wspaniałego lekarza i podjęliśmy decyzję o operacji — mówił w DDTVN.

nowotwór
filmpolski.pl

Od diagnozy do operacji minęło kilkanaście dni. Następnie konieczne było dalsze leczenie: radioterapia, chemioterapia i terapia hormonalna. Aktor nie chciał jednak zamykać się w domu. Postanowił leczyć się i jednocześnie wciąż pracować. Nawet po chemioterapii jeździł na plan Diagnozy, gdzie grał chorego. W jednym ze spektakli zagrał pomimo sprzeciwu lekarzy, uciekając ze szpitala. Jak się dziś czuje? Gwiazdor Rodziny zastępczej powraca do zdrowia, a od niedawna nie przyjmuje już hormonów. Za trzy miesiące okaże się, czy jest w stanie bez nich funkcjonować.

Gdzie grał Tomasz Dedek?

Tomasz Dedek grał w Rodzinie zastępczej i to dzięki roli przedsiębiorczego i charyzmatycznego Jędruli zyskał największą popularność. Zdarzało się, że widzowie zaczepiający go na ulicy nie znali jego nazwiska i zwracali się do niego serialowym imieniem. Pierwszą dużą rolę zagrał jednak już w 1979 w filmie Godzina W. Postać strzelca Orła przyniosła mu duże zainteresowanie w świecie kina.

nowotwór
filmpolski.pl

Aktor ma na koncie kilkadziesiąt ról, często pojawia się na małym ekranie w niewielkich, ale intrygujących rolach. W jakich serialach grał Tomasz Dedek? Znają go widzowie produkcji takich jak Diagnoza, M jak miłość, Barwy szczęścia, Za marzenia, Belfer, Na krawędzi czy Prawo Agaty.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wyniki badania załamują. Polacy nie wiedzą, skąd finanse na 500 plus
  2. Panna młoda zdradziła męża na własnym weselu. Przyłapała ją teściowa
  3. Kotek kradnie skarpetki ze stópek dziecka. Potem ucieka z „łupem”
  4. Polski aktor miał żenić się aż 6 razy. Pod koniec życia związał się z młodszą prawie o 50 lat kobietą
  5. Przypadkiem zobaczyła monitoring z wesela. Jest zdruzgotana, goście nie wiedzieli, że wokół były ukryte kamery
  6. Ten test powie o Tobie więcej niż każdy psycholog. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pozornie prostych pytań
Poprzedni artykułKobiety odeszły z programu, w którym rywalizowały o serce kawalera. Powód? Zakochały się w sobie
Następny artykułAgnieszka Woźniak-Starak przerywa milczenie. Powiedziała, gdzie była w momencie zatonięcia Piotra
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.