Nowotwór to okropna choroba cywilizacyjna, z którą przegrał Romuald Lipko. Kompozytor i lider polskiego zespołu rockowego Budka Suflera zmarł w wieku 69 lat. Artystę żegnają bliscy i przyjaciele. 

Nie żyje lider Budki Suflera. Nowotwór, z którym zmagał się muzyk, zabrał go z tego świata w wieku 69 lat. O śmierci Romualda Lipko poinformowali koledzy z zespołu oraz rodzina. Ta informacja to ogromny cios dla polskiej sceny artystycznej. Wybitnego kompozytora i instrumentalistę wspominają muzycy, którzy mieli przyjemność z nim współpracować.  

Nie żyje Romuald Lipko. Muzyk miał nowotwór

Nie żyje Romuald Lipko. O tym przejmującym i smutnym wydarzeniu poinformował na swoim Facebooku zespół, którego mężczyzna przez wiele lat był liderem, Budka Suflera. Polski kompozytor i multiinstrumentalista zmagał się z nowotworem. We wrześniu 2019 roku Romuald Lipko na oficjalnej stronie zespołu opublikował oświadczenie, w którym podziękował bliskim i fanom za wsparcie. Nie ukrywał, że na duchu podnosiły go ciepłe słowa i chęć powrotu na scenę. W tej nierównej walce wygrał nowotwór, Romuald lipko zmarł 6 lutego w wieku 69 lat. 

Kim był Romuald Lipko?

Romuald Lipko był gigantem sceny muzycznej, który dzięki swojej twórczości pozostanie na zawsze żywy. Kreował i współtworzył zespół Budka Suflera, w którym zaczynał jako basista, a następnie stał się jego liderem. Był autorem największych przebojów. Wraz z Markiem Dudkiewiczem stworzył hitową balladę rockową Jolka, Jolka pamiętasz, a także współpracował z wieloma polskimi wokalistami.

Pisał dla Anny Jantar, Urszuli, Ireny Jarockiej, Maryli Rodowicz czy Ireny Santor. Spod jego pióra wyszły teksty takich piosenek jak Nie nie może przecież wiecznie trwać, Dmuchawce Latawce Wiatr, Aleja Gwiazd czy Wszystko czego dziś chcę

Dziś Romualda Lipko wspominają wszyscy, którzy mieli okazję i niezwykła przyjemność z nim pracować. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

O śmierci muzyka poinformowała na swoim Facebooku Budka Suflera. Romuald Lipko miał nowotwór. 

Artystę żegna wielu znanych muzyków, w tym Krzysztof Krawczyk. 

nowotwór
TRICOLORS/EAST NEWS

Romuald Lipko zawsze będzie żywy dzięki swojej muzyce. 

ZOBACZ TEŻ:

Poprzedni artykułTen pies pierwszy raz słyszy płacz dziecka. Jego reakcja jest niesamowita
Następny artykułŚmiano się z niego, że jest za brzydki dla swojej ukochanej. Teraz zmienił się nie do poznania
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.