Nowotwór trzustki był przyczyną śmierci uwielbianego aktora M jak miłość. To już 12 lat od niespodziewanej śmierci aktora, który do końca nie tracił nadziei, choć bardzo się bał. Dla fanów telenoweli aktor zostanie zapamiętany jako Norbert Wojciechowski, mąż Marty Mostowiak. Jaki był i jak wyglądała jego walka z ciężką chorobą?

Mariusz Sabiniewicz, wcielający się w rolę męża Marty Mostowiak w serialu M jak Miłość zmarł na nowotwór trzustki 12 lat temu. Jak wspomina go Dominika Ostałowska i jaka była jego heroiczna walka o życie?

Mariusz Sabiniewicz nie żyje

26 kwietnia 2007 roku odszedł jeden z lubianych aktorów serialu M jak Miłość. Wcielający się w rolę Norberta Wojciechowskiego (męża Marty Mostowiak) aktor – Mariusz Sabiniewicz zmarł na nowotwór trzustki. Aktor kilka miesięcy przed śmiercią, w styczniu 2007 roku w rozmowie z Głosem Wielkopolski opowiedział o walce z chorobą. Opowiedział o strachu, jaki mu wciąż towarzyszył oraz refleksjach, jakie nachodziły go w szpitalnym łóżku.

– Na sali szpitalnej tzw. ludzie popularni uświadamiają sobie, że wszyscy jesteśmy równi wobec choroby. W szpitalu nie ma podziałów na osoby lepsze i gorsze. Ludziom popularnym wcale nie choruje się wygodniej. W mojej sytuacji nie wiem, co mnie czeka jutro, pojutrze… Żyję w ciągłym strachu, ale staram się o tym nie myśleć – opowiadał kilka miesięcy przed śmiercią.

nowotwór
Fot.filmpolski.pl

Jaki był Mariusz Sabiniewicz?

Mariusz Sabiniewicz przez 7 lat na planie M jak Miłość tworzył duet z Dominiką Ostałowską, której grał męża. Nawet gdy dowiedział się, że jest ciężko chory, nie dał zamknąć się szpitalu, chciał pracować, wykorzystywać życie jak tylko się da. Na planie serialu był przyjaźnie nastawiony do wszystkich, co wspomina również Dominika Ostałowska w wywiadzie dla Vivy!.

– Czasem wydawał mi się nawet zbyt pokorny. Nie chciał nikomu sprawiać kłopotu, nie chciał być ciężarem. Pracowaliśmy razem siedem lat, a w ciągu tego czasu nie zdarzyła się nam ani jedna kłótnia czy choćby drobne spięcie. Ciężko pracował, ale umiał się też śmiać, wypić, zapalić, pożartować. Nawet wtedy, kiedy już walczył o życie – wspominała Dominika Ostałowska w rozmowie z Vivą.

Aktor zmarł 26 kwietnia 2007 roku, w wieku zaledwie 44 lat. Do samego końca grał w M jak Miłość oraz w Teatrze Nowym w Poznaniu. Aktor zostawił żonę Ilonę oraz dwójkę dzieci: syna Tomka i córkę Darię.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nowotwór
Fot.filmpolski.pl
nowotwór
Fot.filmpolski.pl

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trzy hot-dogi i kanapka za 500 złotych. W popularnej miejscówce zdzierają z turystów
  2. Syn Magdy Gessler w końcu pokazał swoją ukochaną. Kim jest tajemnicza Blanka?
  3. Partner Weroniki Rosati ujawniony. Wiemy, kim jest jej nowy ukochany
  4. Znana celebrytka chce dostać pod choinkę rumuńską sierotę. Fani nie mogą uwierzyć
  5. Polska piosenkarka urodziła kilka miesięcy temu. Fani byli zdumieni, nikt o tym nie wiedział
  6. Zrobili Kożuchowskiej i Foremniak zdjęcia od dołu. Uznano, że starsza koleżanka zdeklasowała urodą
  7. 20 minut roboty i rodzina upojona błogością. Najlepszy na świecie przepis na naleśniki z tajemniczym trikiem
Poprzedni artykułOmenaa Mensah wyszła za mąż. Niecodzienna ceremonia odbyła się w RPA
Następny artykułRemont domu, który zdumiewa. Z tej ruiny zrobili coś pięknego
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.