Nowotwór dopadł go w nieoczekiwanym momencie. Aktor znany z serialu Rodzina Zastępcza chorował na raka w tajemnicy przed światem. Nikomu nie powiedział o chorobie. Zrobił to dopiero wtedy, gdy miał pewność, że wyzdrowieje. 

Tomasz Dedek jest znany szerszej publiczności jako Jędrula z kultowego serialu stacji Polsat: Rodzina zastępcza. Na co dzień wesoły i pogodny aktor rok temu przeżywał traumatyczne momenty w samotności. Dopadł go nowotwór, o którym nikomu nie powiedział. Podjął leczenie w tajemnicy przed znajomymi i przyjaciółmi. Życie nie rozpieszczało aktora. 

Tomasz Dedek miał nowotwór

Nowotwór dopadł go w nieoczekiwanym momencie. O jego chorobie wiedziała jedynie najbliższa rodzina. Wiosną zeszłego roku poprosił dyrektora Teatru Komedia, w którym pracuje o długoterminowe zastępstwo. Nie przyznał się wówczas, że potrzebuje wolnego na leczenie. Tomasz Dedek był przekonany, że pokona raka przy wsparciu żony, córki i synów.

noowtwór
filmpolski.pl

– Powiedział nam o tym, gdy okazało się, że ma szansę wyzdrowieć. (…) Przez rok zmagał się z rakiem, ale wygrał tę walkę – wspomina koleżanka aktora z teatru w rozmowie z Życie na gorąco.

Nowotwór przewartościował jego życie. Aktorstwo nie jest dla niego najważniejsze, a pierwsze skrzypce w jego życiu gra rodzina! Dziś przy ich wsparciu czuje się już dużo lepiej.

noowtwór
filmpolski.pl

Kim jest Tomasz Dedek?

Tomasz Dedek jest polskim aktorem filmowym i teatralnym. Największą sławę przyniosła mu rola w serialu Rodzina Zastępcza, jednak wcześniej mogliśmy oglądać go w kultowych filmach takich jak: Psy, Poranek kojota, czy Przesłuchanie. W 1981 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W tym samym roku został aktorem Teatru Ateneum w stolicy.

noowtwór
filmpolski.pl

W listopadzie 2007 roku przyznał się, że był tajnym współpracownikiem Służb Bezpieczeństwa pod koniec lat 70. ubiegłego wieku. Dlaczego Tomasz Dedek donosił do SB? Komunistyczne, siermiężne czasy, w jakich dorastał Tomasz Dedek, nie były dla nikogo łatwe. Otwarte sprzeciwienie się władzy mogło skończyć się utratą pracy, pobiciem, czy nawet więzieniem. Okazuje się, że gdyby odmówił współpracy, ówczesne władze wyrzuciłyby go ze szkoły, na której zależało mu wówczas najbardziej. Prywatnie aktor jest żonaty i ma trójkę dzieci.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Inspektorat bije na alarm: Popularny ser zakażony. Zjedzenie grozi nawet śmiercią
  2. Anny Kalczyńskiej w żałobie. Gwiazdę wspierają inne sławy, wzruszające gesty
  3. Piotr Woźniak-Starak pochowany w Fuledzie. Tak wygląda jego niezwykły grób
  4. Jolanta Kwaśniewska w młodości wyglądała olśniewająco. Na starych zdjęciach ma długie włosy
  5. Kobiety oszalały na punkcie sukienki Kasi Cichopek. Ten krój to absolutny hit tej jesieni
  6. Zbigniew Wodecki nie był aniołkiem? Romanse i skandale z królem polskiej piosenki w roli głównej

źródło: pomponik.pl

Poprzedni artykułŚwiadkowa oburzyła się, gdy zobaczyła zaproszenie ślubne. Panna młoda kazała jej zostawić dziecko w domu
Następny artykuł”Uważam, że ślub cywilny mojej siostry to żart. W mojej opinii nadal jest konkubiną”
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.