Nowotwór to przerażająca diagnoza i każda z nas zrobiłaby wszystko, żeby tylko uniknąć tej diagnozy… Prawda? Okazuje się, że miliony kobiet w Polsce, tak samo jak na całym świecie, narażają swoje życie na szwank dla pięknego wyglądu. Następnym razem lepiej dwa razy zastanów się, czy jesteś gotowa podjąć ryzyko.

Chociaż nowe technologie zawsze wydają się nam być błogosławieństwami spadającymi nam z nieba, jednak bardzo szybko okazuje się, że wystarczy, żeby minęło kilka lat, a okazuje się, że każda taka cudowna nowinka ma niestety jakiś haczyk. Tak jest i w tym przypadku, okazało się bowiem, że manicure hybrydowy może powodować złośliwy nowotwór.

Niebezpieczne lampy UV

Większość dotyczących tego tematu doniesień pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i Australii, jako że tam lampy UV są do „robienia paznokci” używane od dużo dłuższego czasu, niż u nas. Jednak i w Polsce manicure hybrydowy jest w tym momencie niezwykle popularny. Zapewne wiele z was ma go teraz na paznokciach.

Coraz częściej pojawiają się jednak głosy, że manicure hybrydowy może sprawiać, że dużo częściej zapadamy na nowotwór skóry, czerniaka. Niebezpieczeństwo wiąże się z używaniem lamp UV, które światła ultrafioletowego używają do utwardzania specjalnego lakieru. Niestety, mogą również powodować raka.

Czerniak podpaznokciowy — nowotwór złośliwy

Niestety, szybsze starzenie się skóry dłoni to nie jedyne zagrożenie wynikające ze zbyt częstego korzystania z hybryd. Lampy UV zwiększają ryzyko zachorowania na raka.

Czerniak podpaznokciowy, który często pojawia się wskutek stosowania lamp do utwardzania lakieru hybrydowego to trudny do wykrycia, trudny do wyleczenia nowotwór złośliwy. Niepokojące sygnały, których z pewnością trzeba wypatrywać, to ciemne, nierówne zabarwienie pojawiające się pod paznokciem i zwiększona ciepłota ciała w tym miejscu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nowotwór
unsplash.com

Czy idealne paznokcie są tego warte?

nowotwór
instagram.com/omernik_anna

To bardzo niepokojący znak, z którym powinnaś udać się do lekarza.

paznokcie
unsplsh.com

Może twoje paznokcie nie potrzebują hybryd.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mogą wywoływać raka. Naukowcy radzą uważać na lampy UV z salonów kosmetycznych
  2. Różal potroił stawkę za znalezienie zwyrodnialca, który w potworny sposób skatował psa
  3. Mama Andrzeja Dudy zdradziła, jakie prezenty robi Prezydent. Ma zaskakującą zasadę, którą zawsze się kieruje
  4. Nie żyje uwielbiany muzyk. Zmarł w wyniku poważnego wypadku
  5. Syn Natalii Kukulskiej to prawdziwy przystojniak. Pójdzie w ślady mamy?
  6. Jacek Rozenek skomentował ciążę Małgorzaty Rozenek. Takich słów nikt się nie spodziewał

źródła: elle.pl

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego