Nowotwór odebrał mu jego ukochaną córkę. Kiedy po jej śmierci, mężczyzna postanowił sprzątnąć pokój dziecka i zdjął ze ściany lustro, odebrało mu mowę. Nie spodziewał się, że zobaczy coś takiego. 
 
Nowotwór to straszna choroba, która kiedy dotyka naszych bliskich, cierpi na tym cała rodzina. Choć nie dla wszystkich diagnoza jest wyrokiem śmierci, trudno nie mieć jej przed oczami. Historia pewnej dziewczyny udowadnia, że mimo wszystko zawsze warto walczyć i choć ostatecznie walkę z chorobą przegrała, jest inspiracją dla tych, którzy chcą się poddać. To, co przeżył jej ojciec podczas porządkowania pokoju, zmieniło wszystko. Kiedy mężczyzna odkrył, co znajduje się za lustrem, zaniemówił. 

Dziewczynka miała nowotwór

Dziecko zmarło na nowotwór po wielu próbach pokonania choroby. Nikt nie spodziewał się, że życie nastoletniej dziewczynki może tak szybko dobiec końca. Athena była młoda, wysportowana, pełna optymizmu i niezwykle opiekuńcza.
 
Wszystko uległo zmianie, kiedy kilka lat temu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, wyczuła na swojej głowie niewielkie wybrzuszenie. Z początku dziewczynka postanowiła to zlekceważyć, aż do dnia, kiedy straciła przytomność w kuchni.
 
Diagnoza lekarzy złamała rodzinie serce. Okazało się, że Athena cierpi na niezwykle agresywnego raka kości. Nastolatka przeszła ponad 7-godzinną operację, podczas której usunięto nowotwór z jej kręgosłupa, później czekała ją chemioterapia, którą bardzo źle znosiła.
 
 
Niestety, 28 maja 2014 roku, tuż przed swoimi 13 urodzinami, dziewczynka przegrała ostateczne starcie z chorobą. 

Lustro w dziecięcym pokoju

Rodzina była załamana śmiercią dziewczynki. Kilka dni po śmierci nastolatki, jej ojciec postanowił posprzątać jej pokój. Mężczyzna nie spodziewał się, że znajdzie coś, co wzruszy nim do nieprzytomności. Kiedy zdjął z jednej ze ścian lustro, odkrył list, który zostawiła im córka

Szczęście zależy od nas. Może nie chodzi o szczęśliwe zakończenie, ale o samą historię. Celem życia jest życie pełne celów. Szczęście to kierunek, a nie miejsce. Dziękuję, że jesteście. Bądź szczęśliwy, bądź wolny, wierz, pozostań wiecznie młody. Wiesz jak mam na imię, ale nie znasz mojej historii. Słyszałeś, co zrobiłam, ale nie wiesz, co przeszłam. Miłość jest jak szkło, wygląda pięknie, ale jest bardzo kruche. Każdy dzień jest wyjątkowy, więc wykorzystuj go.

Mężczyzna był niezwykle poruszony i z trudem powstrzymywał łzy, Czytał jednak dalej, aby dowiedzieć się, co myślała o czuła jego ukochana córka, za którą niewyobrażalnie tęsknił.

-Możesz umrzeć jutro, więc wykorzystuj każdy dzień. Życie jest złe tylko jeśli je takim uczynisz. Miłość jest rzadka, życie jest dziwne, nic nie trwa wiecznie, a ludzie się zmieniają. Życie to gra dla wszystkich, ale miłość jest jedyną nagrodą. Jeśli ktoś cię kocha, nie opuści cię nawet w najtrudniejszych chwilach – pisała.

Pamiętaj, że życie jest pełne górek i dołków. Bez dołków górki nic nie znaczą. Czekam, by się zakochać w kimś, przed kim mogłabym otworzyć swoje serce. W miłości nie chodzi o to, z kim możesz spędzić przyszłość, lecz o to bez kogo nie potrafiłbyś żyć. Nie ma powodu do płaczu, bo wiem, że będziesz obok mnie — zakończyła Athena.

Wiadomość dziewczynki, która odeszła z tego świata przez nowotwór, to niezwykłe przesłanie. 

Zobacz zdjęcia:

nowotwór
Screenshot Tribunnews.com, YouTube

Dziewczynka, która zmarła na nowotwór zostawiła swojej rodzinie ostatni list na tyle lustra. 

nowotwór
Screenshot Tribunnews.com, YouTube

Nikt nie spodziewał się takiego znaleziska. Słowa zmarłej nastolatki rozgrzały serca rodziny.

nowotwór
Athena Lea Orchard, Facebook

Athena była mądrą, roześmianą nastolatką. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

 

Poprzedni artykułRodzice Kacpra zauważyli, że z domu zniknął jeden przedmiot. Zrozpaczona mama: ,,To jest dla nas niezrozumiałe”
Następny artykułPamiętacie Wioletkę z ,,Rancza”? Zrobili jej zdjęcia, niesłychane jak teraz wygląda