Nowotwór odebrał ojcu ukochaną córkę. Kiedy po śmierci dziecka, mężczyzna postanowił się przełamać i wejść do pełnego wspomnień pokoju dziewczynki, trafił na niezwykłe odkrycie. Gdy zdjął lustro, odebrało mu mowę. Ojciec nie mógł uwierzyć własnym oczom. To, co się za nim znajdywało, przeszło jego najśmielsze oczekiwania.
Nowotwór to straszna choroba, która kiedy dotyka naszych bliskich, cierpi na tym cała rodzina. Choć nie dla wszystkich diagnoza jest wyrokiem śmierci, trudno nie mieć jej przed oczami. Historia pewnej dziewczyny udowadnia, że mimo wszystko zawsze warto walczyć i choć ostatecznie walkę z chorobą przegrała, jest inspiracją dla tych, którzy chcą się poddać. To, co przeżył jej ojciec podczas porządkowania pokoju, zmieniło wszystko. Kiedy mężczyzna odkrył, co znajduje się za lustrem, zaniemówił.

Dziecko zmarło na nowotwór

Dziecko zmarło na nowotwór po wielu próbach pokonania choroby. Nikt nie spodziewał się, że życie nastoletniej dziewczynki może tak szybko dobiec końca. Athena była młoda, wysportowana, pełna optymizmu i niezwykle opiekuńcza.
Wszystko uległo zmianie, kiedy kilka lat temu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, wyczuła na swojej głowie niewielkie wybrzuszenie. Z początku dziewczynka postanowiła to zlekceważyć, aż do dnia, kiedy straciła przytomność w kuchni.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Diagnoza lekarzy złamała rodzinie serce. Okazało się, że Athena cierpi na niezwykle agresywnego raka kości. Nastolatka przeszła ponad 7-godzinną operację, podczas której usunięto nowotwór z jej kręgosłupa, później czekała ją chemioterapia, którą bardzo źle znosiła.
Niestety, 28 maja 2014 roku, tuż przed swoimi 13 urodzinami, dziewczynka przegrała ostateczne starcie z chorobą.

Lustro w dziecięcym pokoju

Rodzina była załamana śmiercią dziewczynki. Kilka dni po śmierci nastolatki, jej ojciec postanowił posprzątać jej pokój. Mężczyzna nie spodziewał się, że znajdzie coś, co wzruszy nim do nieprzytomności. Kiedy zdjął z jednej ze ścian lustro, odkrył list, który zostawiła im córka.

– Szczęście zależy od nas. Może nie chodzi o szczęśliwe zakończenie, ale o samą historię. Celem życia jest życie pełne celów. Szczęście to kierunek, a nie miejsce. Dziękuję, że jesteście. Bądź szczęśliwy, bądź wolny, wierz, pozostań wiecznie młody – przeczytał wzruszony ojciec.

– Wiesz jak mam na imię, ale nie znasz mojej historii. Słyszałeś, co zrobiłam, ale nie wiesz, co przeszłam. Miłość jest jak szkło, wygląda pięknie, ale jest bardzo kruche. Każdy dzień jest wyjątkowy, więc wykorzystuj go – napisała dziewczynka.

Możesz umrzeć jutro, więc wykorzystuj każdy dzień. Życie jest złe tylko jeśli je takim uczynisz. Miłość jest rzadka, życie jest dziwne, nic nie trwa wiecznie, a ludzie się zmieniają. Życie to gra dla wszystkich, ale miłość jest jedyną nagrodą – dodała w swoim liście. Córka postanowiła wytłumaczyć tacie, czym naprawdę jest miłość.

– Jeśli ktoś cię kocha, nie opuści cię nawet w najtrudniejszych chwilach. Pamiętaj, że życie jest pełne górek i dołków. Bez dołków górki nic nie znaczą. Czekam, by się zakochać w kimś, przed kim mogłabym otworzyć swoje serce. W miłości nie chodzi o to, z kim możesz spędzić przyszłość, lecz o to bez kogo nie potrafiłbyś żyć. Nie ma powodu do płaczu, bo wiem, że będziesz obok mnie — napisała Athena.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nowotwór
Screenshot Tribunnews.com, YouTube

Dziewczynka, która zmarła na nowotwór zostawiła swojej rodzinie ostatni list na tyle lustra.

nowotwór
Screenshot Tribunnews.com, YouTube

Nikt nie spodziewał się takiego znaleziska. Słowa zmarłej nastolatki rozgrzały serca rodziny.

nowotwór
Athena Lea Orchard, Facebook

Athena była mądrą, roześmianą nastolatką.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.