W końcu to zrobiłaś! Masz tatuaż, o którym zawsze marzyłaś. Ale jak go pielęgnować? Jak dbać o nowy tatuaż, by zagoił się szybko i wyglądał pięknie? Przedstawiamy sprawdzone porady.

Jak dbać o nowy tatuaż?

Upewnij się, że artysta zakrył twój nowy tatuaż cienką warstwą wazeliny i bandażem, który zabezpieczyć tatuaż.

Usuń bandaż po 24 godzinach. Delikatnie myj tatuaż mydłem przeciwdrobnoustrojowym i wodą, a następnie delikatnie go osusz.

Nakładaj warstwę maści przeciwbakteryjnej / wazelinowej (polecamy także maść z nagietka) dwa razy dziennie, ale nie zakładaj już na nią kolejnego bandaża. Pozwól skórze oddychać – wtedy zagoi się zdecydowanie szybciej. 

Po oczyszczeniu należy nakładać krem ​​nawilżający lub maść, aby miejsce po tatuowaniu było ciągle wilgotne. 

Staraj się również nie nosić ubrań, które będą przyklejać się do tatuażu oraz unikaj pływania i ekspozycji na słońce nawet przez 2 tygodnie po zabiegu. Bierz chłodne prysznice. Gorąca woda może nie tylko zaszkodzić tatuażowi, ale także spowodować blaknięcie atramentu.

Nie martw się, jeśli na Twoim tatuażu pojawiają się strupy lub twarde warstwy. To normalne. Nie zrywaj ich, ani nie dotykaj – możesz w ten sposób uszkodzić tatuaż lub doprowadzić do infekcji.

Jak dbać o nowy tatuaż, który już się zagoił?

Pamiętaj o filtrze przeciwsłonecznym. Uchronisz w ten sposób swój tatuaż przed wyblaknięciem. Szczególnie latem smaruj miejsce z tatuażem filtrem 45 SPF lub wyższym.

Poprzedni artykułSmokey eye – jak perfekcyjnie wykonać przydymione oko?
Następny artykułBłędy, przez które nie masz idealnej cery
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.