O czym rozmawiać na pierwszej randce? Pierwsze spotkanie jest często niezwykle stresujące. Każdy chce przecież zaprezentować się z jak najlepszej strony. Co, jeśli powodem naszych obaw jest brak tematów do rozmowy? Przed wami sprawdzone sposoby, które zawsze działają i pomogą uniknąć niezręcznej ciszy!

Praca? Rodzina? Zainteresowania? Poprzednie związki? Które tematy warto poruszyć na pierwszej randce, a które mogą zaprzepaścić nasze szanse na kontynuację znajomości? Przedstawiamy minporadnik, dzięki któremu unikniecie wpadki podczas rozmowy!

O czym rozmawiać z dziewczyną na pierwszej randce? 

Może zabrzmi to dość płytko, ale przede wszystkim o niej. Ważne, by wykazywać zainteresowanie swoją towarzyszką. Pomijając kwestie wyglądu, o których również warto wspomnieć w pozytywnym świetle, możemy odnieść się do jej poczucia humoru, ekspresyjnej natury lub uroczych nawyków.

Bądź jej ciekawy. Pytaj o zainteresowania, marzenia i ulubione formy spędzania wolnego czasu. To tematy, o których można rozmawiać godzinami. 

O czym rozmawiać na pierwszej randce z mężczyzną? 

Odwróćmy role. Wielu kobietom wydaje się, iż skoro mężczyźni są wzrokowcami, wystarczy ładnie się ubrać i tym samym zjednać sobie jego sympatię oraz podziw. Nic bardziej mylnego! Spora część panów uważa, że charakter oraz elokwencja są tak samo ważne (o ile nie ważniejsze), co dobra prezencja.

Nie da się ukryć, że poczucie humoru i dystans do własnej osoby są w przypadku płci żeńskiej bardzo atrakcyjne. Żaden mężczyzna nie chce spotykać się przecież z partnerką, która roztacza wokół siebie aurę księżniczki, czy damy, która zjadła wszystkie rozumy. 

O czym rozmawiać na pierwszej randce? 

Przede wszystkim nie krępuj się podejmowania tematów, które mogą wydawać się nieistotne. Wiadomo, długa rozmowa o pogodzie z pozoru nie jest najlepszym pomysłem, jednak umiejętnie poprowadzona również może nieść za sobą wiele innych tematów, a wasza rozmowa zacznie płynąć.

O czym rozmawiać na pierwszej randce? Odnoś się do tego, co dzieje się wokół, gdyż oboje będziecie mogli przedstawić swoje stanowisko. Nie trzeba prowadzić konwersacji o polityce czy sytuacji ekonomicznej w kraju, by czuć się dobrze w swojej obecności.

Rozmawiaj o pasjach. Osoba, która poświęca się swojemu hobby zawsze zyskuje w oczach. To świadczy o jej zaangażowaniu i motywacji. Dopytuj o pasje rozmówcy i wspomnij o swoich. Nie tylko dowiesz się czegoś o swoim partnerze, ale również zaprezentujesz się jako interesująca i ciekawa świata osoba. 

O czym rozmawiać na pierwszej randce? Pewność siebie jest ważna. Ta porada jest bardzo istotna, ale również złożona, gdyż granica między pewnością siebie a narcyzmem jest dość cienka. Pokaż, że znasz swoją wartość i nie obawiasz się podejmować pewnych tematów, jednak nie sprawiaj wrażenia osoby, która wie wszystko najlepiej. 

O czym nie rozmawiać na pierwszej randce? 

Przede wszystkim o swoich byłych partnerach. Podkreślenie, że było się w przeszłości w poważnej relacji nie jest niczym nienaturalnym. To właśnie przesadne odwoływanie się do tematu lub, co gorsza, porównywanie drugiej osoby do poprzedniego partnera może nią do nas zniechęcić. Skoro zdecydowaliśmy się na randkę z obiektem naszych zainteresowań, skupmy się właśnie na nim. 

O czym nie rozmawiać na pierwszej randce? Problemy w pracy, zła pogoda, czy za ciasne buty to kwestie, o których można wspomnieć w formie żartu, jednak nie powinny stanowić głównego punktu rozmowy. Marudząc pokażesz, że przebywanie z tobą może być męczące w dłuższej perspektywie czasu. 

O czym nie rozmawiać na pierwszej randce? O pieniądzach. Zarobki stanowią istotną część życia wielu osób, lecz przy okazji pierwszego spotkania warto ten temat przemilczeć. Dlaczego? Dialog o pieniądzach jest zazwyczaj bardzo kłopotliwy. Istnieje przecież mnóstwo innych wątków, które warto poruszyć.

Lepiej zaimponować drugiej osobie swoją elokwencją czy wiedzą niż przysłowiowymi milionami na koncie. Dla wartościowej osoby pieniądze wcale nie są najważniejsze. 

Zobacz zdjęcia:

O czym rozmawiać na pierwszej randce
unsplash.com @all_who_wander

Pierwsza randka często wiąże się z ogromnym stresem i niepewnością, która może dotyczyć tematów do rozmowy.

O czym rozmawiać na pierwszej randce
unsplash.com @jakeedc

Pierwszym krokiem do udanego spotkania jest naturalność. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni lubią osoby otwarte, które nie mają problemu z nawiązywaniem rozmowy.

O czym rozmawiać na pierwszej randce
unsplash.com @icons8

Aby dobrze się zaprezentować, wcale nie musimy spotkać się w wykwintnej restauracji. Pewność siebie, poczucie humoru i dystans do samych siebie to klucz do udanego spotkania.

O czym rozmawiać na pierwszej randce
unsplash.com @neonbrand

Pokaż swojemu partnerowi do rozmowy, że interesuje cię jego osoba. Pytaj o pasje i marzenia. 

O czym rozmawiać na pierwszej randce
unsplash.com @taylormae

Tematy dotyczące byłych partnerów i pieniędzy mogą być bardzo ryzykowne. Lepiej nie poruszać ich na jednym z pierwszych spotkań.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak poderwać starszego faceta? 10 sposobów na dojrzałego mężczyznę
  2. Związek idealny istnieje? 6 mitów na temat związków, w które wszyscy wierzymy
  3. Jaki powinien być facet w związku? Sygnały, które powinnaś dostrzegać
  4. Czy wypada pierwszej napisać do faceta? Obalamy WSZYSTKIE mity!
  5. Przestrzeń w związku. Dlaczego jest tak ważna?
Poprzedni artykułPolska gwiazda właśnie ogłosiła, że spodziewa się bliźniaków. Pokazała zdjęcie i wywołała lawinę komentarzy
Następny artykułHoroskop wedyjski. Poznaj swój znak księżycowy i niezwykłą przyszłość
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.