Lelum.pl > Nowości > O ostatnim smutku w domu Krzysztofa Cugowskiego mało kto słyszał. Musiał ją pożegnać po tylu latach, wielka strata
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 12.09.2023 17:44

O ostatnim smutku w domu Krzysztofa Cugowskiego mało kto słyszał. Musiał ją pożegnać po tylu latach, wielka strata

Krzysztof Cugowski
Krzysztof Cugowski doświadczył olbrzymiej straty. Fot. KAPiF

W ostatnim czasie Krzysztof Cugowski musiał zmierzyć się z ogromną stratą. W lipcu pożegnał przyjaciółkę, z którą dane mu było spędzić wyjątkowe 18 lat. Słowa, w których opisał swój żal, sprawiają, że łzy same cisną się do oczu. 

Krzysztof Cugowski przeżył dotkliwą stratę

Krzysztof Cugowski jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków. Popularność zapewniło mu współzałożenie, a następnie wieloletnie koncertowanie wraz z zespołem Budka Suflera. Przeboje takie jak “Jolka, Jolka pamiętasz”, “Bal wszystkich świętych”, “Takie tango” czy “Nie wierz nigdy kobiecie” są do dziś nucone przez tysiące Polaków. 

30 maja 2023 roku Krzysztof Cugowski obchodził 73. urodziny. Obecnie jego kariera nieco zwolniła, a on sam skupia się na życiu rodziny. Okazuje się, że jakiś czas temu wokalista pożegnał wieloletnią przyjaciółkę. Poinformował o tym w poruszającym wpisie w mediach społecznościowych. 

Wszyscy myśleli, że wychodzi na prostą. Dramatyczna wieść o Krzysztofie Igorze Krawczyku

Krzysztof Cugowski ogłosił łamiące serce wieści

Prywatnie Krzysztof Cugowski jest wielkim miłośnikiem zwierząt, szczególnie kotów. To właśnie posiadanie czworonożnych przyjaciół zadecydowało o tym, że zdecydował się na mieszkanie na wsi, co, jak mówił w wywiadzie dla "Czterech łapach", pozwala mu na utrzymanie swojego małego "zwierzyńca".

Ja lubię koty i wszyscy z mojego otoczenia je lubią. Reszta osób mnie nie interesuje. Koty albo się lubi albo nie – podkreślał artysta w tym samym wywiadzie.

Okazuje się, że w lipcu Krzysztofa Cugowskiego spotkało wyjątkowo przykre doświadczenie. Ukochana kotka, która przeżyła 18 lat pod jego opieką, odeszła. Artysta poinformował o tym w poruszającym wpisie na swoich mediach społecznościowych:

Kicia towarzyszyła nam osiemnaście lat. Była z nami w domu, w podróży, zawsze gdzieś obok nas, z jednej strony niezależna, z drugiej czuła i delikatna. Niestety kilka dni temu nas opuściła. Każdy, kto kiedyś żegnał swojego zwierzaka, wie co teraz czujemy – pisał Cugowski.

Internauci zareagowali na informację Krzysztofa Cugowskiego. Wiele osób podzieliło jego ból

Do posta o odejściu kotki Krzysztof Cugowski załączył swoje zdjęcie z wieloletnią przyjaciółką. Obok tej fotografii trudno przejść obojętnie. W reakcji na wpis natychmiast posypały się wyrazy współczucia. Wielu komentujących doskonale rozumiało, z jakim bólem musiał zmierzyć się wokalista, ponieważ sami również są opiekunami zwierząt. 

  • Rozumiem Pana i współczuję, bo też mam koty.
  • Współczuję i rozumiem ból. W ciągu kilku miesięcy odeszła nasza kochana 18-letnia PON-eczka i 22-letnia kicia. Wciąż nam ich brakuje.
  • Bardzo Państwu współczuję. Mamy też tak bolesne pożegnania — minęło już kilka lat, ale nie ma dnia, żebyśmy o nich nie myśleli i nie tęskni mi za nimi.
  • Wyrazy współczucia, też po 17 latach pożegnaliśmy dwie kicie. Były z nami od mojego dzieciństwa. Boli jak utrata członka rodziny. Tych małych przyjaciół się nie zapomina – pisali internauci.