Objawy koronawirusa, które są ukryte lub powszechnienie nieznane, sprzyjają rozprzestrzenianiu się pandemii. Naukowcy z British Rhinological Society, zwracają szczególną uwagę na jeden sygnał infekcji, który jak się okazuje, daje nam nasz nos. 
 
W Polsce potwierdzono do tej pory 692 zakażenia koronawirusem, a aż 147 z nich zanotowano na Mazowszu. Ośmioro pacjentów nie żyje. Rząd wciąż apeluje o pozostanie w domach, gdyż na chwilę obecną jest to jedyny skuteczny sposób, w jaki możemy zahamować rozprzestrzenianie się panującej pandemii, tym bardziej że objawy koronawirusa mogą być ukryte. Portal medonet.pl przedstawił najnowsze odkrycia naukowców w tej sprawie. 
 
 
Ukryte objawy koronawirusa
 
Ukryte objawy koronawirusa zdecydowanie nie pomagają w zatrzymaniu epidemii. Osoby, które przechodzą infekcję bezobjawowo, wciąż zarażają innych. Pamiętajmy, że tylko jedna chora osoba, która nie stosuje się do zasad kwarantanny, w 30 dni może przenieść wirus na kolejne 406 osób. Co według naukowców jest kolejnym sygnałem, że powinniśmy poddać się izolacji? 
 
 
Jak podaje portal medonet.pl, w środowisku medycznym pojawiły się nowe informacje dotyczące objawów koronawirusa. Lekarze dostrzegli tę samą zależność w przypadku 30 procent pacjentów zakażonych koronawirusem w Korei Południowej. Według najnowszych doniesień sygnał o infekcji może wysyłać nam, nasz nos. Naukowcy z British Rhinological Society apelują, by poddać się co najmniej tygodniowej samoizolacji jeżeli wystąpi u nas ten jeden objaw. O czym dokładnie mowa?
  1. Dyrektor szpitala pilnie ostrzega Polaków. Nie popełniajcie błędu, którego dopuściła się zmarła 37-latka
  2. Wyjątkowo smutne święta pary prezydenckiej. Andrzej Duda przekazał smutną wiadomość
  3. Pandemia sprawi, że 20 tysięcy więźniów wyjdzie do domów? Ministerstwo Sprawiedliwości ma już projekt

Objawy koronawirusa: anosmia

Według najnowszych odkryć naukowców, jak donosi portal medonet.pl, kolejnym objawem koronawirusa może być anosmia. Czym jest anosmia? Anosmia jest nagłą utratą węchu i choć może mieć charakter wrodzony, jest również dolegliwością nabytą. 

Naukowcy z British Rhinological Society zwracają uwagę, że utrata węchu oraz smaku mogą być uznane objawy koronawirusa, choć jeśli nie towarzyszy im gorączka czy kaszel, zakażenie SARS-CoV-2 jest mało prawdopodobne. 

Jeżeli więc nasz nos zaczyna wysyłać nam ten jeden, niepokojący sygnał, na wszelki wypadek zostańmy w domu. Pamiętajmy, że w trakcie pandemii odpowiadamy za zdrowie nas wszystkich. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

objawy koronawirusa
fot. pexels.com / Anna Shvets

Według brytyjskich naukowców ukryte objawy koronawirusa to największa przeszkoda w zwalczeniu pandemii. Pamiętajmy, że chorobę możemy przechodzić bezobjawowo i zostańmy w domach. Kolejnym alarmującym sygnałem, jest utrata węchu. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jasnowidz Jackowski wypowiedział się o przyszłości Warszawy. To mogą być złe informacje
  2. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
  3. Polski rząd wiedział, że wybuchnie epidemia? Gazeta Wyborcza ujawniła notatkę Agencji Wywiadu
  4. Nietypowe nagranie z domu Królikowskich w sieci. Słowa Małgorzaty każdy powinien wziąć sobie do serca
  5. Chihuahua został opiekunem bezbronnych kotków. Inny pies nie miał szans się do nich zbliżyć
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje

źródło: medonet.pl

Poprzedni artykułRodzina zmarłej w Poznaniu 37-latki wydała oświadczenie. Wyjawiono całą prawdę
Następny artykułWybierasz się na samotny spacer do lasu? Możesz złamać prawo. Wprowadzono zakazy mające chronić zdrowie
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.