Jak udało się nieoficjalnie ustalić RMF FM, rząd planuje zaostrzenie restrykcji w kolejnych województwach. Mowa tu o pomorskim i lubuskim. Nowe obostrzenia i regulacje mogą wejść w życie już w najbliższy weekend. Wiele wskazuje na to, że taki scenariusz będzie możliwy. Byłaby to kolejna taka sytuacja po województwie warmińsko-mazurskim.

Rząd w dalszym ciągu podejmuje ważne kroki w walce z koronawirusem, dlatego jakiś czas temu zdecydowano o wprowadzeniu tzw. regionalizacji restrykcji. Od tamtego czasu ostrzejsze obostrzenia dotyczą jedynie województw o najwyższym stopniu ryzyka zakażenia koronawirusem.

Rząd zaostrzy obostrzenia w kolejnych województwach?

Przypomnijmy, że 24 lutego rząd zdecydował o zaostrzeniu niektórych restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Od tamtej pory w całym kraju wprowadzono zakaz zasłaniania twarzy jedynie przyłbicami, szalikami czy innymi częściami garderoby. Minister zdrowia ogłosił nakaz noszenia wyłącznie maseczek ochronnych.

Zdecydowanie większe restrykcje dotknęły województwo warmińsko-mazurskie, gdzie odnotowano największy średni wskaźnik zakażeń COVID-19. Wynosił on 45 osób na 100 tys. mieszkańców, kiedy w całej Polsce wskazywano na 20 ludzi na 100 tys. osób. W tamtejszym województwie zamknięto kina, teatry, baseny, a także wprowadzone zostało nauczanie zdalne w klasach I-III szkół podstawowych.

W piątek 26 lutego rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz poinformował, że śladem województwa warmińsko-mazurskiego może pójść więcej województw i wiele wskazuje na to, że tak właśnie się stanie w najbliższym czasie. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

– W ślad za województwem warmińsko-mazurskim podążają ostatnio woj. pomorskie i lubuskie – powiedział wówczas rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

RMF FM potwierdza doniesienia o wprowadzeniu dodatkowych restrykcji w kolejnych województwach

Według radia RMF FM wprowadzenie dodatkowych restrykcji w województwach: pomorskim i lubuskim, jest brane pod uwagę. Jak udało się ustalić dziennikarzowi Krzysztofowi Berendzie, podobnie jak w warmińsko-mazurskim mają tam zostać zamknięte: galeria handlowe, szkoły, hotele, obiekty sportowe, kina oraz teatry.

Warto zauważyć, że gabinet Mateusza Morawieckiego zapowiadał, iż zmiany dotyczące restrykcji mają następować, co dwa tygodnie, zatem niewykluczone, że będą one obowiązywać już od najbliższego weekendu, czyli od soboty 6 marca. 

Co więcej, dziennikarz potwierdził, że jeśli sytuacja w dwóch omawianych województwach będzie się pogarszać, to władze nie będą zwlekać z wprowadzeniem kolejnych regulacji. Można spodziewać się zatem, że stanie się to w zapowiadanym terminie, lub szybciej. 

Według dzisiejszego raportu Ministerstwa Zdrowia w Polsce odnotowano kolejny dzienny spadek zakażeń koronawirusem. Mowa tu o 4786 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia, z czego najwięcej dotyczyło województwa mazowieckiego (1051).

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl