Obostrzenia od dłuższego czasu są jednym z elementów naszego życia. Rząd każdego z państw jest zobowiązany do kontrolowania życia obywateli w związku z panującą na świecie pandemią. Od dziś obowiązkowe obostrzenie dot. zakazu wyjazdy z miasta zamieszkania obowiązuje miliony osób. Jedyny wyjątek to praca lub szkoła w innym mieście. Czy tak będzie wyglądać również nasza rzeczywistość już niedługo?

W każdym z państw obecnie panują jakieś obostrzenia. Większość z nich związana jest z panującą na świecie pandemią koronawirusa. Rząd jednego z europejskich miast narzucił na stolicę kolejne dodatkowe ograniczenie, które głosi, że mieszkańcy nie będą mogli opuszczać granic miasta. Mieszkańcy są oburzeni.

Obostrzenia rządu państwa. Stolica objęta dodatkowymi ograniczeniami

W związku z panującą na świecie pandemią dochodzi do wielu obowiązkowych obostrzeń, które niekoniecznie przypadają do gustu ludziom. Wielu z nich po prostu się z nich nie wywiązuje, co bardzo często wywołuje dyskusje. Rządy państwa narzucają kolejne, dodatkowe obostrzenia, które nawiązują nie tylko do koronawirusa, ale także do polityki. Tak stało się w Hiszpanii.

Jak informuje serwis informacyjny wyborcza.pl, mieszkańcy Madrytu od soboty nie mogą opuszczać swoich dzielnic, a także wyjeżdżać poza granice miasta. Wyjątkiem są obowiązki zawodowe lub dojazdy do szkół. Portal podaje, że obostrzenia te są pretekstem do wojny politycznej prawicowych władz regionu z lewicowym rządem centralnym.

Protesty władz stolicy Hiszpanii

Szefowa regionu stołecznego Isabel Diaz Ayuso postanowiła podać do sądu decyzję władz Rządu Hiszpanii oraz rady regionów autonomicznych. Rząd postanowił zamknąć w swoich domach i dzielnicach ponad 4 miliony mieszkańców Madrytu oraz wszystkich większych miast Krainy Byków, gdzie próg zachorowań na koronawirusa został przekroczony, a w szpitalach brakuje miejsc.

W Hiszpanii odbyło się głosowanie, które miało na celu wyłonienie większości regionów państwa będących za wprowadzeniem lockdownu. Madryt, podobnie jak cztery inne regiony był przeciwny wprowadzeniu obostrzenia, jeden z nich się wstrzymał. Łącznie głosowało 13 regionów. Jedynie stolica postanowiła zaskarżyć rząd państwa do sądu. Jak informuje wyborcza.pl, restrykcje są obowiązkowe, a zaskarżenia sądowe nie spowodują ich zniesienia. Wobec tego szefowa regionu Madryt ogłosiła, że nie sprzeciwi się decyzji sądu, a miasto podporządkuje się ograniczeniom.

Dodatkowo bary i restauracje w Madrycie ograniczą przyjmowanie klientów o połowę, a zamykane będą o 22.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Druga ofiara żywiołu na południu Polski, właśnie poinformowano. Sytuacja jest poważna
  2. Krzysztof Jackowski ujrzał wielki dramat. „Jak w stanie wojennym. Granice będą zamknięte”
  3. 25-letnia kobieta wciąż tyła. Kiedy lekarz zobaczył, co znajduje się w jej brzuchu, przeżył wstrząs
  4. Właśnie dotarły do nas dramatyczne informacje. „Z wielkim smutkiem i żalem żegnamy Grzegorza”
  5. Gigantyczne zamiany w Kodeksie pracy. Od nowego roku wszystko ma się zmienić
  6. Prastary przepis na racuchy. Robiły je nasze prababcie, w niektórych domach jest przekazywany z pokolenia na pokolenie

Źródło: wyborcza.pl

Poprzedni artykułMyślała, że jest w ciąży. Kiedy trafiła na salę chirurgiczną, lekarze zamarli. Nie wierzyli własnym oczom
Następny artykułHorror i krzyki w wesołym miasteczku. Spłonęło 13 osób, jest nagranie
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl