Obostrzenia z początku epidemii wrócą? Rzecznik ministerstwa zdrowia poinformował, że pod uwagę brane są poważne zmiany. Chodzi między innymi o zmniejszenie liczby gości w restauracjach i powrót do limitów w sklepach. Nie chodzi tylko o Śląsk, gdzie sytuacja nadal jest bardzo poważna.

Wojciech Andrusiewicz zapewnił jednak, że wprowadzenie obostrzeń nie będzie dotyczyło całych województw, ale poszczególnych powiatów, w których liczba chorych jest wysoka. Co takiego powiedział?

Rząd bierze pod uwagę zmiany w obostrzeniach

We wtorek Wojciech Andrusiewicz ujawnił, że rząd bierze pod uwagę kolejne zmiany. Powodem jest wysoka liczba dziennych zachorowań na koronawirusa w Polsce. 

-Skala wzrostów, która mogłaby nas niepokoić, to są 23-24 powiaty. Tutaj podliczamy dane z ostatnich 14 dni i obserwujemy, jaka była w tym czasie skala wzrostów i na tej postawie będą planowane pewne obostrzenia, pewne wyłączenia w poszczególnych powiatach. Dotyczy to nie tylko Śląska – mówił rzecznik ministerstwa zdrowia, podaje wiadomosci.radiozet.pl.

Już wczoraj Polskę obiegła wiadomość o możliwych zmianach w organizacji wesel. W ostatnim czasie bowiem zaraziło się sporo uczestników rodzinnych imprez.

    1. Krzysztof Jackowski ostrzega Polaków. Jego słowa naprawdę budzą grozę
    2. Ważą się losy Jacka Kurskiego? Nowy prezes TVP ma zostać wybrany na dniach

Jakie obostrzenia czekają Polaków?

-Możliwe są mniejsze wesela i będą one rejestrowane przez stacje sanitarno-epidemiologiczne, co oznacza, że taki organizator będzie musiał się spodziewać niezapowiedzianej wizyty policji czy stacji sanitarno-epidemiologicznej. W przypadku wesel rejestrowanych organizatorzy muszą zdawać sobie sprawę, że ryzyko pojawienia się kontroli na takim przyjęciu jest spore – dodał Wojciech Andrusiewicz.

Rząd cały czas przypomina, aby pamiętać o zasłanianiu ust i nosa. Coraz więcej osób o tym zapomina.

-Potrzeba wprowadzenia przepisów do ustawy, które dadzą narzędzie sklepikarzom do egzekwowania przepisów prawa. Musimy jednak poczekać, aż będzie posiedzenie Sejmu i Senatu. My ze swojej strony deklarujemy jak najszybsze przygotowanie takich zapisów, które mogłyby wejść w życie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

OBOSTRZENIA
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Niebawem dowiemy się, jakie decyzje podjęto w sprawie obostrzeń w Polsce.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niebywałe, co robi ksiądz z katechetką. Nagranie obiegło całą Polskę
  2. Kolejne fakty o rozstaniu Rafała i Gabriela z „Królowych życia”. Rafał wszystko wygadał
  3. Dramat Elżbiety Zapendowskiej, jest coraz gorzej. „Nie można mi pomóc”
  4. Halina Mlynkova przeżywa cichy dramat. Jej małżeństwo całkowicie się rozpadło?
  5. Stanisławę Ryster nazywali „zupakiem”, wszystko z jednego powodu. Ciężko uwierzyć, jak dzisiaj żyje

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.