Obostrzenia na weselach znów zostają zaostrzone. Wszystko przez rosnącą liczbę zakażonych osób koronawirusem. Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas zapowiedział podczas wywiadu z Radiem Zet, co konkretnie się zmieni. Wprowadzone limity po raz pierwszy są aż tak rygorystyczne. 

Jarosław Pinkas powiedział, jak może wyglądać weselna rzeczywistość w najbliższym czasie. Niestety, te informacje nie ucieszą wielu nowożeńców. Dziś nowy pomysł zostanie przedstawiony na spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Obostrzenia – 50 osób na weselach

Jak informuje Radio Zet, nowym zaleceniem GIS-u jest, by na przyjęciach weselnych było maksymalnie 50 gości, a także, by każdy z obecnych został zarejestrowany, co pomoże w gaszeniu ewentualnych ognisk epidemii. 

Nowe rekomendacje będą omawiane dziś na spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego o godzinie 9.30. Możliwe zatem, że staną się obowiązującym przepisem. Na przyjęciach weselnych już prowadzone są liczne kontrole.

  1. Tragedia, na miejscu natychmiast pojawiła się straż, policja i pogotowie. Doszło do najgorszego
  2. Przeszłość Dagmary Kaźmierskiej z „Królowych życia” daje do myślenia. Mroczne sekrety

50 gości na razie tylko w czerwonej strefie

Rząd jakiś czas temu obrał zupełnie inną strategię  walki z epidemią koronawirusa. Określone obostrzenia mają być stosowane lokalnie, nie zaś ogólnokrajowo. Ta strategia ma na celu nie blokować polskiej gospodarki i działać w centrum ognisk.

Ze słów Jarosława Pinkasa wynika, że jego propozycja ma jednak mieć zastosowanie w całej Polsce. Do tej pory tak niski limit osób na weselach obowiązuje jedynie w czerwonych strefach. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 ZOBACZ TEŻ:

  1. Nieprawdopodobne doniesienia o Szumowskim. Nikt się nie spodziewał, Polacy zaniemówili
  2. Pociągiem jechało 30 osób. Nagle doszło do zderzenia. Śmierć na miejscu
  3. Ujawniono, co dzieje się za kulisami „Rolnik szuka żony”. Wypłynęła cała prawda o Marcie Manowskiej
  4. Tomasz Oświeciński pokazał zdjęcie sprzed lat. Ciężko uwierzyć, jak wyglądał, zanim zaczął ćwiczyć i z włosami
  5. Zauważyłeś na skórze ciemną kropkę? Biegnij do lekarza, może być już za późno
  6. Nowa Królowa Życia brała udział w „Kuchennych rewolucjach”. Na ostatnich zdjęciach zupełnie nie przypomina siebie sprzed lat

źródło: radiozet.pl

 

Poprzedni artykułOkulista spojrzał na jej oczy i zamarł. Dziewczyna usłyszała druzgocącą diagnozę
Następny artykułMinisterstwo Zdrowia właśnie przekazało informację. Ogromna zmiana wchodzi w życie już jutro
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl