Obostrzenia na granicach dla przyjezdnych z Polski i nie tylko są znacznie bardziej rygorystyczne niż do tej pory. Wszystko przez pogarszającą się sytuację epidemiczną w Europie, która budzi niepokój w wielu państwach. W związku z tym dwa kraje zdecydowały się na konkretne zasady przyjmowania przyjezdnych, kto nie będzie chciał się zastosować, nie zostanie wpuszczony do kraju.

Obostrzenia na granicach stają się coraz bardziej rygorystyczne. Inne państwa zaczęły reagować na to, co dzieje się na świecie. Wybierając na swój cel podróży te dwa konkretne kraje, będziemy musieli się przygotować na nowe zasady przekraczania granicy.

Obostrzenia na granicach

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia podało liczbę nowych zakażeń koronawirusem, która kolejny raz przekroczyła dobowy rekord, 2367 osób. Inne kraje przyglądają się sytuacji w Polsce i Europie z niepokojem. Dwa państwa: Wielka Brytania i Grecja wprowadziły nowe przepisy dotyczące przyjezdnych, wielu z nas się nie spodobają.

Wielka Brytania zarządziła, że każdy przyjezdny z Polski musi udać się na przymusową 14-dniową kwarantannę po przekroczeniu angielskiej granicy. Podanie adresu, na którym odbędziemy izolację, jest koniecznością, jeśli zaś nie będziemy się mieli gdzie zatrzymać, otrzymamy takie miejsce, ale będziemy musieli za nie zapłacić. Odmówienie udania się na kwarantannę to zakaz wejścia do kraju, natomiast niezastosowanie się do kwarantanny to kara tysiąca funtów, czyli około 40 tysięcy złotych. Oprócz tego każdy przyjezdny musi wypełnić formularz Lokacyjny, tzw. Public Health Passenger Locator Form. Formularz należy wypełnić najwcześniej na 48 godzin przed przybyciem do Anglii przez stronę rządową. 

  1. Horror i krzyki w wesołym miasteczku. Spłonęło 13 osób, jest nagranie
  2. Anna Przybylska została pochowana w całkowicie wyjątkowym miejscu. Kulisy decyzji mówią o niej wszystko i wyciskają łzy z oczu
  3. Babcia miała dość swojego wyglądu. 66-latka przeszła spektakularną metamorfozę, wygląda 20 lat mniej

Grecja – zasady dla przyjezdnych

Do Grecji wjedziemy tylko i wyłącznie posiadając aktualny, negatywny test na koronawirusa. Bez zrobionego testu o takim wyniku, nie można wjechać do kraju, podróżni zostaną natychmiast zawróceni. 

Wyjazd do tego kraju wiąże się więc z dodatkowym kosztem. Test musi zostać przeprowadzony w ciągu 72 godzin przed przekroczeniem granicy. Portal money.pl ustalił, że Polska Izba Turystyczna próbowała przekonać Greków do zmiany decyzji o tym obostrzeniu, niestety bezskutecznie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

OBOSTRZENIA
fot. instagram.com/flylot

Podróżowanie znów zaczyna być problematyczne. Wszystko zmienia się bardzo dynamicznie, należy zawsze sprawdzać wytyczne kraju, do którego jedziemy. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gwiazda „Nasz nowy dom” zdradziła gorzką prawdę. Widzowie nie mieli pojęcia, porażająco smutne
  2. Polsat potwierdził. Donald Trump nie mógł złapać oddechu. „Najbliższe dni będą prawdziwym testem”
  3. Anna Przybylska odeszła 6 lat temu. Widok jej grobu rozbija serce na milion kawałeczków, ciężko powstrzymać łzy
  4. Agnieszka Więdłocha zrobiła sobie dredy. Ciężko rozpoznać śliczną aktorkę
  5. Myślała, że jest w ciąży. Kiedy trafiła na salę chirurgiczną, lekarze zamarli. Nie wierzyli własnym oczom
  6. Syrop z czarnego bzu ma potężne działanie. Babcia Ewa podała na niego najlepszy domowy przepis

Źródło: money.pl

 

Poprzedni artykułWyciekło nagranie prywatnej rozmowy Melanii Trump. Mówi na nim o mężu
Następny artykuł„Miał przyjechać do Polski”. Właśnie poinformowano o jego śmierci
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl