Obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa są już stopniowo luzowane. Jak podaje Radio Zet, w ostatniej chwili rząd wprowadził zmiany do rozporządzenia ws. kolejnego etapu luzowania obostrzeń i odmrażania gospodarki. Poniżej prezentujemy najświeższe informacje. Ta wiadomość zaciekawi wielu. 

Liczne obostrzenia, które zachwiały naszą codziennością, są w końcu stopniowo znoszone. Nie oznacza to oczywiście całkowitego zakończenia epidemii, jest to jednak małe światełko nadziei na powrót do normalności. O niektórych poluzowaniach nie mówi się jednak głośno, a mogą one ucieszyć wiele osób.  

Obostrzenia ponownie poluzowane

Jesteśmy obecnie w trakcie drugiej części czterofazowego planu odmrażania gospodarki. Zgodnie z przedstawionym harmonogramem, w drugim etapie mają być otwarte hotele i inne miejsca noclegowe, sklepy, a także galerie handlowe. 

Jak podaje Radio Zet, już przed poniedziałkiem rząd zdecydował się jednak na wprowadzenie kilku zmian w rozporządzeniu. Poinformował o tym na Twitterze wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Należy jednak pamiętać, że obostrzenia związane z noszeniem maseczek w miejscach publicznych nadal obowiązują i należy się do nich stosować. 

  1. Nagle zmiany w rozporządzeniu Rady Ministrów. Co dalej z godzinami dla seniorów?
  2. W sieci pojawiło się nagranie z dużego polskiego szpitala. Sceny jeżą włosy na głowie, tak postępują z chorymi na COVID-19
  3. Niewiele osób zdaje sobie sprawę. Jednym nawykiem możesz bezpowrotnie zniszczyć swoje brwi

Otwarto stadniny koni 

Janusz Cieszyński poinformował, że obostrzenia w tym etapie zostały poluzowane, a zmiany wprowadzone ze względu na to, że resort otrzymał aż 2400 uwag do dokumentu. Według wiceministra zdrowia można wychodzić na zewnątrz bez zachowania odstępu 2 metrów między osobą, z którą mieszkamy, ale to nie wszystko… 

Mało kto jednak mówi o tym, że otwarte zostały stadniny koni. Ruszyły z ograniczoną liczbą osób, które na dodatek, nie będą musiały mieć na sobie maseczki w trakcie przejażdżki. Poluzowane obostrzenia ucieszą wielu!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

obostrzenia
Fot. Screen z Transmisji na żywo, facebook.com/MorawieckiPL/

Rząd wprowadził kolejne poluzowania obostrzeń. 

obostrzenia
Fot. facebook.com/pg/dyrektorbombel

Obostrzenia nie dotyczą już stadniny koni, które zostały otwarte. 

Czego możemy spodziewać się w trzeciej fazie? 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Od dziś znów można jeździć Veturilo. Co trzeba wiedzieć?
  2. Tragedia Polaków w Hiszpanii. Stracili swój największy skarb, stanął w ogniu
  3. Ogromne zmiany dla Polaków. Od dziś duże restrykcje dot. uwielbianej przez nas aktywności, policja podaje kwoty mandatów
  4. Zainstalował kamerę w sypialni. Na jaw wyszło, co kot robi obok jego głowy, jak śpi
  5. Niestety, nie żyje Julia Romelczyk. Do mediów trafiły nieoficjalne informacje o tragedii
  6. Niewielu wie, czym zajmuje się żona Szymona Hołowni. Jej zawód wykonują tylko 4 kobiety w całej Polsce

Źródło wiadomosci.radiozet.pl 

Poprzedni artykułNiestety, nie żyje Ryszard Bogunowicz. Media przekazały tragiczną informację
Następny artykułOdbierająca mowę oferta w Biedronce. Mięso tańsze od butelki wody
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.