Obostrzenia, które znalazły się w najnowszym rozporządzeniu Rady Ministrów, opublikowanym w Dzienniku Ustaw w piątek wieczorem, wejdą w życie już za kilka godzin. W związku z nowymi restrykcjami wszyscy Polacy muszą przygotować się na ogromne zmiany. 

Już za kilka godzin w związku z epidemią koronawirusa w Polsce w życie wejdą kolejne obostrzenia. Przed chwilą opublikowano ważne rozporządzenie. Nowe zasady bezpieczeństwa ustalone przez rząd będą obowiązywać w całej Polsce. Wiadomo, na jakie zmiany musimy się przygotować.

Koronawirus w Polsce: nowe obostrzenia

Nowe obostrzenia, które będą obowiązywać w całej Polsce od soboty 7 listopada, dotyczą życia społecznego i wydarzeń kulturalnych, uroczystości religijnych, edukacji, funkcjonowania centrów handlowych, sklepów oraz działalności hotelarskiej.

– Od soboty 7 listopada działalność placówek kultury, w tym min. teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury, jest zawieszona. Co ważne, działalność bibliotek również zostaje zawieszona. Tak ma pozostać co najmniej do 29 listopada – czytamy na money.pl.

Obostrzenia w Polsce

Obostrzenia wraz ze wzrostem przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce, decyzją rządu zostało zaostrzone. Tym samym w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauk zawarto zmiany w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Oznacza to, że od 9 do 29 listopada uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego, uczą się zdalnie.

  1. Agnieszka Kotońska pokazała część mieszkania, której nigdy nie widać w telewizji. Ludzie oszołomieni przepychem: ”kafle barokowe w salonie”
  2. Trzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatyczna
  3. Dziennikarz TVN zaliczył kompromitującą wpadkę na wizji. Zostało mu tylko jedno: ”Proszę o wybaczenie”

Obostrzenia od soboty

Od soboty zamknięte zostają również sklepy w centrach handlowych z wyjątkiem aptek, sklepów  z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, oraz artykułami remontowo-budowlanymi, zwierząt, gazetami lub książkami.

W centrach handlowych wciąż pozostaną otwarte punkty pełniące usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne.

Dodatkowo już za kilka godzin zamknięte zostaną teatry, kina, muzea, galerie sztuki czy domy kultury. W rozporządzeniu Rady Ministrów pojawił się punkt dotyczący również zamknięcia bibliotek.

Od 7 listopada w kościołach obowiązuje limit osób. Tym samym na 1 osobę przypada 15 metrów kwadratowych, Jeżeli wydarzenie odbywa się na zewnątrz, zgromadzeni muszą zachować pomiędzy sobą dystans półtora metra. Natomiast z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnione są jedynie osoby sprawujące kult.

Decyzją rządu ograniczono również działanie hoteli, w których mogą przebywać jedynie osoby będące w podróży służbowej, sportowcy w czasie zgrupowań, medycy, a także pacjenci i ich opiekunowie.

Obostrzenia, które weszły w życie wcześniej, nadal obowiązują.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jej ojciec jest jednocześnie jej teściem. Córka Beaty Tyszkiewicz uwikłana w niesamowitą historię
  2. Rząd podjął decyzję. Już wkrótce ważne zmiany wejdą w życie. Jest decyzja. Dotknie tysiące Polaków, głównie często podróżujących
  3. Masz samochód? Pojawiły się dwa zupełnie nowe przepisy, wiele z nas nie będzie w stanie uwierzyć
  4. Od jutra zamknięte sklepy, kina i hotele. To nie jedyne zmiany, które wchodzą w życie od 7 listopada
  5. Marietta z Hotelu Paradise zoperowana sobie nos i odessała tłuszcz. Pokazała efekt po „Wielkie WOW”
  6. Rodzice mogą być spokojni. Decyzja ws pieniędzy z KRUS już zapadła
  7. Najszybsze i najlepsze bułki pszenne. Zrobisz je w godzinę i zachwycisz całą rodzinę

źródło: money.pl, gov.pl

 

Poprzedni artykułZ ostatniej chwili: wstrząsająca wiadomość o Arturze Barcisiu. ”Nie chcę współczucia nad głową. To apel”
Następny artykułDagmara Kaźmierska ze łzami w oczach zaczęła pisać wyznanie. ”Ukochany mężu”
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.