Obostrzenia związane z epidemią koronawirusa ponownie wracają do Polski. Jak poinformował podczas czwartkowej konferencji Łukasz Szumowski, Polacy zamieszkujący czerwone strefy będą musieli przygotować się na ogromne zmiany. Już od 8 sierpnia zamknięte zostaną kina, siłownie i nie tylko, a nakaz zakrywania ust i nosa będzie obowiązywał również na ulicach. Rzecznik ministerstwa zabrał głos w sprawie.

W piątek 7 sierpnia w Polsce padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w ciągu doby przybyło 809 chorych, a Polska została podzielona według trzech stref: czerwonej, żółtej i zielonej. W niektórych miejscach już od soboty wrócą niektóre obostrzenia.

Obostrzenia wracają do Polski

Od soboty 8 sierpnia w 19 powiatach objętych czerwoną strefą, w związku ze zwiększoną liczbą zakażeń koronawirusem, powrócą obostrzenia, które towarzyszyły nam w ostatnich miesiącach.

– Mniejsza liczba kontaktów w miejscach publicznych i na różnego rodzaju uroczystościach oraz obowiązek zasłaniania twarzy po wyjściu z domu, to mniejsza możliwość transmisji. Dlatego właśnie wprowadzamy obostrzenia tam, gdzie teraz wirusa jest najwięcej – cytuje wypowiedź rzecznika Ministerstwa Zdrowia dla PAP TVN24.pl.

  1. Ministerstwo właśnie zabrało głos. Obostrzenia wracają w Polsce, wiadomo co się stanie z Polakami
  2. Ogromna radość w rodzinie Kwaśniewskich. Najnowsze doniesienia o córce pary i jej mężu mogą przynieść ulgę

Obostrzenia w czerwonej strefie

W czerwonej strefie obowiązywać będą obostrzenia dotyczące zakazu organizacji targów i kongresów, zamknięte zostaną kina, siłownie, kluby fitness i sanatoria. Wyłączone zostanie również funkcjonowanie parków rozrywki i wesołych miasteczek, a także zostanie przywrócone ograniczenie zgromadzeń publicznych, również spotkań rodzinnych, do 50 osób.

Jak informuje TVN24, obecnie strefa czerwona obejmie powiat pszczyński, rybnicki, wodzisławski oraz Rudę Śląską i Rybnik w województwie śląskim, powiat ostrzeszowski w województwie wielkopolskim, nowosądecki i Nowy Sącz w województwie małopolskim, a także powiat wieluński w województwie łódzkim.

Będziemy wprowadzać obostrzenia w nowych powiatach i likwidować je w tych gdzie zakażenia spadają – zapowiedział Wojciech Andrusiewicz. Jak poinformował, baza powiatów będzie aktualizowana co tydzień.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ministerstwo Zdrowia podało informacje dotyczące obostrzeń wprowadzanych w powiatach objętych czerwoną strefą.

Lista powiatów ma być aktualizowana co tydzień. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nadzwyczajny i pilny komunikat ministerstwa. Obowiązuje od dzisiaj
  2. Ciężarna kobieta pozowała z rojem pszczół na brzuchu. Niestety, stało się najgorsze
  3. Nie żyje już 80 kobiet. Na jaw właśnie wyszły kolejne dramatyczne fakty
  4. Matka ukryła kamerę w pokoju córki. Zobaczyła zachowanie dziecka i zbladła, błyskawicznie zadzwoniła na policję
  5. Wystarczy 6 razy wydać w Lidlu 40 zł. Sieć przygotowała ogromną niespodziankę

źródło: tvn24.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułCo się dzieje z Beatą Tyszkiewicz? Tygodnik właśnie wyjawił smutną wiadomość
Następny artykułMąż został przyłapany na zdradzie. Jego żona wszystko nagrała, mężczyzna stracił pracę
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.