Obostrzenia mają wrócić dla wszystkich Polaków? Głos w tej sprawie zdążył już zabrać rzecznik rządu. Wielu z nas może być niezadowolonych. Czy będziemy musieli się znowu przygotowywać na najgorsze i wszystko ponownie zostanie zamknięte?

Obostrzenia dały się mocno we znaki wszystkim Polakom, niektóre są naprawdę uciążliwe. Ale wszystko po to, żeby uniknąć gwałtownego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ostatnio słyszało się o rekordowych liczbach zakażeń. Czyżby restrykcje miały powrócić?

Obostrzenia na razie nie powrócą

Temat koronawirusa nie mija. Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller w TVP 1 odniósł się do sprawy powrotu obostrzeń. Zapewnia, że jak na razie takich decyzji nie podjęto przynajmniej nie na większą skalę. Największymi ogniskami zakażeń nadal pozostają wesela i imprezy rodzinne. Padło również pytanie o powrót całkowitego lockdownu.

— Nie wydaje mi się, aby on był możliwy, ponieważ cały system służby zdrowia, cały mechanizm państwowy jest już o wiele lepiej przygotowany do koronawirusa, do pojawiających się nowych przypadków — przekonywał Piotr Müller, jak podaje wiadomosci.radiozet.pl.

Dodawał również, że rządzący jak na razie nie zakładają wprowadzenia ograniczeń na skalę całego kraju. Rozważane są jedynie małe, lokalne obostrzenia, wynikające z ognisk COVID-19.

  1. Grażyna: ”Jestem położną i na sali porodowej obrzydza mnie tylko jedna rzecz. Żadna z nas nie może jej znieść”
  2. Pojawił się mandat, o którym wie bardzo niewielu. Trzeba się przygotować

Coraz więcej zakażeń

W minionych tygodniach słyszano o kolejnych niechlubnych rekordach zakażeń groźnym wirusem w Polsce. W ostatnich dniach liczba przypadków chorych na COVID-19 znacznie spadła. Tak samo jak liczba wykonywanych testów.

W poniedziałkowym raporcie Ministerstwa Zdrowia możemy przeczytać, że liczba wykrytych zakażeń w ciągu ostatnich 24 godzin wyniosła 302 przy 10,3 tys. wykonanych testów. Porównajmy dane z innych dni. W niedzielę pisano o 437 przypadkach na 18,6 tys. testów, w sobotę 567 zakażeń na 25,5 tys. testów, a w piątek 691 zakażeń przy 22,4 tys. testów.

Cały czas rząd bacznie przygląda się weselom i imprezom rodzinnym, jeśli już, to właśnie tam będą wprowadzane nowe obostrzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

obostrzenia
fot. pexels.com/Polina Tankilevitch

Na razie obostrzenia w skali kraju nie powrócą.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Od dziś weszła w życie ogromna zmiana. Wielu Polaków może załamać ręce
  2. TVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopnia
  3. Anna Kalczyńska schudła 10 kg i zupełnie zmieniła fryzurę. Co za metamorfoza, wygląda obłędnie
  4. Rafał i Gabriel przetrwali milczenie i ujawnili prawdę o odejściu z „Królowych życia”. Widzowie będą załamani
  5. Emilia Komarnicka jest w ciąży. Gwiazdorska para ”Na dobre i na złe” nie posiada się ze szczęścia
  6. Dodajesz cukier do ogórków kiszonych? Nawet szczypta potrafi zdziałać niebywałe cuda

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułMinisterstwo Edukacji Narodowej wydało pilny komunikat. Chodzi o nasze dzieci, rodzice muszą się dostosować
Następny artykułZagadka: która z kobiet jest matką chłopca? Aż 70% pytanych odpowiada źle
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl