Obostrzenia, jakie zostały wprowadzone przez władze największych europejskich miast, mają mieć wpływ na bezpieczeństwo i zdrowie obywateli. Rząd podjął konkretne kroki, by mieszkańcy nie byli narażeni na powiększające się ryzyko zakażeń koronawirusem. Wobec tego zarządzono, że będzie obowiązywać „godzina policyjna” od 23:00 do 6:00 w restauracjach i barach, a spotkania zostaną ograniczone do maksymalnie 10 osób.

Najwyżej postawione osoby miasta podjęły decyzję o wprowadzeniu kolejnych restrykcji dotyczących pandemii koronawirusa. Z uwagi na to, że liczba zakażeń drastycznie wzrosła zdecydowano o wdrożeniu tzw. godziny policyjnej. Swoboda obywateli ma zostać ograniczona w celu ograniczenia rozprzestrzeniania epidemii.

Godzina policyjna. Władze miasta wprowadziły nowe obostrzenia

Z uwagi na coraz częstsze przypadki powstawania ognisk zakażeń koronawirusem, władze miasta postanowiły wprowadzić godziny policyjne, które obowiązywać będą w godzinach 23:00 – 6:00. Jak informuje portal wiadomosci.gazeta.pl w tym czasie będą mogły spotykać się grupy do pięciu osób, lub mieszkańcy zaledwie dwóch gospodarstw domowych. Dodatkowo zadecydowano, że bary i restauracje mogą być otwarte maksymalnie do godziny startu godziny policyjnej, czyli 23:00. Na takie kroki zdecydował się senat Berlina.

Kolejna decyzja, która wpłynie na codzienność mieszkańców stolicy Niemiec, to niemożność sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych. Uwadze senatu nie przeszły również uroczystości domowe organizowane przez gospodarzy domowych w Berlinie. Z uwagi na drastycznie wzrastający wskaźnik zakażeń wprowadzono rozporządzenie, że prywatne imprezy będą mogły odbywać się w gronie maksymalnie do 10 osób. Dotychczas ta liczba wynosiła 25 ludzi.

  1. Sytuacja jest fatalna, uczniowie natychmiast odesłani do domów. Porażające wiadomości z polskiego miasta
  2. Matka Martyniuka nie zamierza go już bronić, niespodziewanie zaczęła wyciągać brudy. „Lubi ściągać dziewczyny do domu”
  3. Piotr: ”Uważam, że każdy facet powinien mieć kochankę. Gdy żona nam się nudzi, możemy się zabawić i dalej udawać dobrego męża”

Koronawirus Berlin. Kryteria oceny stanu epidemii osiągnęły poziom czerwony

Najnowsze obostrzenia, na które zdecydował się senat Berlina musiały wejść w życie ze względu na to, że po raz pierwszy dwa z trzech kryteriów oceny stanu epidemii osiągnęły tam poziom czerwony. Jak podaje serwis informacyjny wiadomosci.gazeta.pl poziom rozmnażania się tzw. wirusa R znajduje się powyżej 1. W ostatnim czasie odnotowany został w liczbie 1,26.

Władze zaniepokojone dramatyczną liczbą zakażeń koronawirusem w ostatnich siedmiu dniach, której średnia wyniosła 44 na 100 tysięcy mieszkańców, nie mogły pozostać obojętne. Jak wskazuje portal wiadomosci.gazeta.pl w centralnych częściach Berlina wskaźnik ten wynosi jeszcze więcej. Odnotowano tam liczbę nawet 87 na 100 tysięcy obywateli stolicy Niemiec.

Obostrzenia o godzinie policyjnej i zamknięciu restauracji i barów w Berlinie mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wobec tego mieszkańcy muszą zachować szczególną ostrożność. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Na miejscu straż, karetki, z samochodu nic nie zostało. Nie żyje 5 osób, wśród ofiar mogą być Polacy
  2. Nie żyje 5 osób. Wśród nich mogą być Polacy. Porażająca tragedia za polską granicą
  3. Czy na cmentarzu trzeba mieć maseczkę? Stanowcza odpowiedź ministra, dotyczy całej Polski
  4. Dagmara Kaźmierska jest już po ślubie? Pokazała zdjęcie z mężczyzną. ”Obrączka na palcu jest”
  5. Pilne: Wielkie zmiany w całej Polsce. „Trzeci poziom” w szpitalach jest kwestią dni
  6. Sekretna receptura naszych babć. Syrop z liści laurowych i soku z cytryny jest remedium na przeziębienia

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Poprzedni artykułJustyna Żyła nie może znieść szczęścia Piotra? Użyła miażdżącego argumentu, upokorzyła nową partnerkę byłego męża
Następny artykułPonowne zamknięcie granic? MSWiA odpowiedziało, na tą wiadomość czekali Polacy
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl