Obostrzenia, które mogły zostać zniesione w przyszły poniedziałek, prawdopodobnie jeszcze nam potowarzyszą. Dziennikarzom RMF FM nieoficjalnie udało się ustalić, że luzowanie kolejnych restrykcji może nastąpić dopiero za tydzień, 18 maja. Wszystko zależy jednak od sytuacji epidemicznej.

Z portalu rmf24.pl dowiedzieliśmy się, że zostało zwołane posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego ma zostać omówione wdrożenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Nieoficjalnie podano datę otwarcia ogródków w barach i restauracjach.

Kolejne obostrzenia zostają zniesione dopiero za tydzień?

Podobno rząd nie chce się zdecydować na kolejne luzowanie obostrzeń, ponieważ nie możemy jeszcze określić, czy ostatnio wdrożony etap przyniósł wzrost zachorowań, czy nadal pozostaje on na tym samym, a być może nawet niższym poziomie. Te informacje są bowiem niezbędne do podjęcia decyzji o wdrożeniu kolejnego etapu.

Najbliższe luzowanie ograniczeń planowane jest 18 maja. Wtedy mają zostać otwarte ogródki w barach, restauracjach i kawiarniach. Poluzowane mogą zostać także limity pasażerów w tramwajach i autobusach – podał portal rmf24.pl.

  1. Nie żyje uwielbiany wokalista. Zmarł w drodze do szpitala, miał 66 lat
  2. Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje ws. wakacji. Wielu Polaków będzie załamanych
  3. Książę Karol jest gejem? Tabloid opublikował zdjęcie, na których książę całuje się z młodym mężczyzną

Obostrzenia i etapy ich znoszenia

Zapowiadany trzeci etap odmrażania gospodarki ma podobno przynieść otwarcie placówek gastronomicznych, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także zezwolić na wydarzenia sportowe do 50 osób.

Pierwotnie zakładał także otwarcie galerii handlowych oraz przedszkoli i żłobków, co nastąpiło jednak wcześniej. Niewykluczone są zatem pewne zmiany, na finalną decyzję jednak musimy jeszcze poczekać. Dla przypomnienia, tutaj znajdziecie artykuł o obostrzeniach, które zostały zniesione w ostatnim czasie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

polska
fot. unsplash.com/Nikola Jovanovic

Według nieoficjalnych informacji restauracje, bary i kawiarnie pozostaną jeszcze zamknięte. Być może ich otwarcie nastąpi 18 maja.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chłopiec spadł ze schodów, uderzył główką o beton. Matka była nietrzeźwa
  2. 4 osoby ranne, chwile grozy w McDonald’s. Kazali wyjść klientce, nie wytrzymała
  3. Ciało aktorki znaleziono w oceanie. Co tak naprawdę się stało? Miała 43 lata
  4. Fryzjerka wykonywała swoje usługi mimo koronawirusa. Trafiła do więzienia
  5. 10. dzień poszukiwań Kacperka. Najnowsze fakty. Wiemy, gdzie obecnie koncentrują się poszukiwania
  6. Psy tropiące potwierdziły tezę służb. Nowe, niepokojące informacje na temat poszukiwań 3,5-letniego Kacpra

źródło: rmf24.pl

Poprzedni artykułKobieta nie mogła nigdzie znaleźć swojego boksera. Weszła do pokoju dziecka i zaniemówiła
Następny artykułTo już 12 dzień poszukiwań Kacperka. Policja opublikowała nagranie z poszukiwań, do akcji dołączyły drony
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.