Obostrzenia, i to naprawdę spore, czekają wszystkich Polaków. Wszystko wejdzie w życie już od soboty, 10 października. Każdy z nas będzie musiał się bezwzględnie dostosować, wielu z pewnością się to nie spodoba. Jak surowe restrykcje nas czekają? Mało kto się spodziewał, że rząd podejmie tak radykalne kroki, ale sytuacja epidemiologiczna w kraju staje się naprawdę coraz bardziej poważna.

Kolejne obostrzenia zostaną wprowadzone już od jutra, od soboty. Będą obowiązywały każdego na terenie Polski. Wszyscy muszą liczyć się ze sporymi ograniczeniami i zmianami w życiu codziennym.

Cała Polska jest w żółtej strefie

Na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że cała Polska od jutra znajdzie się w żółtej strefie, z wyjątkiem powiatów, które zostały wpisane na listę strefy czerwonej.

— Podjęliśmy decyzję, że od 10 października wprowadzamy zasady obowiązujące w strefach żółtych na terenie całego kraju — powiedział wczoraj polityk.

W związku z tą decyzją czekają nas ogromne zmiany w codziennym funkcjonowaniu oraz przemieszczani się, nałożone zostaną kolejne restrykcje. Koniecznie trzeba wiedzieć, jakie zasady na obowiązują.

  1. Trwa walka o życie. Ogień chłonie cały budynek, w środku jest prawdopodobnie 136 osób, dramat w Korei
  2. „Życzę ci wszystkiego co najgorsze”. Dziennikarka Polsat News została okropnie zaatakowana, na wizji ujawniła, jakie wiadomości odbiera
  3. Nosiła tę samą maseczkę tygodniami. Niestety, doszło do prawdziwej tragedii

Nowe obostrzenia dla wszystkich od jutra

Najważniejszą zmianą jest to, że od soboty trzeba będzie mieć założoną maseczkę w miejscach publicznych, czyli również na ulicach. Wyjątkami mają być tereny zielone — parki, ogrody botaniczne i zabytkowe, lasy, zieleńce, ale również i plaże. Z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnione są osoby, które mają wystawione specjalne zaświadczenie od lekarza lub posiadają dokument potwierdzający niepełnosprawność, lub niesamodzielność.

Dodatkowo w lokalach gastronomicznych trzeba będzie utrzymać dystans, tylko 1 osoba na 4 mkw, nie można w nich organizować tańców. Również zmienią się godziny ich funkcjonowania, ponieważ mogą być otwarte tylko w godzinach 6-22, z wyjątkiem dostaw żywności oraz produktów sprzedawanych na wynos.

Za tydzień, czyli od 17 października wejdzie w życie zaostrzenie jednej z restrykcji, które ograniczy liczbę gości w imprezach okolicznościowych m.in. weselach, stypach, komuniach itp. do 75 w strefie żółtej oraz 50 w czerwonej (nie licząc obsługi).

Myślicie, że rząd dobrze postąpił, decydując się na takie restrykcje?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

obostrzenia
fot. eastnews.pl/Jakub Kaminski

Mateusz Morawiecki ogłosił, że cała Polska jest w strefie żółtej od soboty 10 października.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z Warszawy
  2. Wielka zmiana w Polsce już za 10 dni. Tysiące Polaków nie wie, bardzo ważna wiadomość
  3. Pilny komunikat Morawieckiego, chodzi o dodatkowe obostrzenia w szkołach. Rodzice będą załamani
  4. TVP przekazało tragiczne informacje. Nikt nie mógł przewidzieć jego śmierci, miał tylko 28 lat
  5. Śmierć przyszła niespodziewanie. Tragedia bohaterki „Sanatorium miłości”
  6. Zupełnie nieznane, cudowne zastosowanie soku z żurawiny. Jest zbawienny przy bardzo poważnej dolegliwości

Źródło: businessinsider.com

 

Poprzedni artykułPożar wieżowca. Ewakuacja setek osób, 88 osób zostało rannych [ZDJĘCIA]
Następny artykułOd jutra żółta strefa w Polsce. Nie wejdziemy na cmentarz 1 listopada? Wicepremier odpowiedział
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl