Obostrzenia mają powrócić? To pytanie coraz częściej zadaje sobie wielu Polaków. Z odpowiedzią przyszło Ministerstwo Zdrowia, które zapowiedziało ważną datę. Czego możemy się spodziewać? Czy szykują się ponowne zamknięcia miejsc publicznych?

Kolejne i lokalne obostrzenia to ostatnio gorący temat w mediach publicznych. Mówi się o poszerzaniu stref, gdzie obowiązują surowsze zakazy. Wszystko za sprawą coraz większej liczby zachorowań na koronawirusa. Czy znowu zostaniemy zamknięci na przymusowej kwarantannie? Tego dowiemy się już niebawem, Ministerstwo Zdrowia podało datę.

Ministerstwo Zdrowia ostrzega: obostrzenia mogą powrócić

Wczoraj wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał do opinii publicznej ważną dla wielu Polaków wiadomość. Dotyczy ona nowych obostrzeń związanych ze zmniejszeniem ryzyka rozprzestrzeniania się Covid-19. Wszystko wyjaśni się pod koniec tego tygodnia.

— Myślę, że koniec tygodnia będzie momentem, w którym podsumujemy wszystkie dane i ogłosimy, czy dodatkowe powiaty z regionalnymi obostrzeniami mogą się pojawić, czy nie — zapowiedział wiceszef resortu zdrowia w rozmowie w Polsat News.
Żółte i czerwone strefy: co je generuje?
 
Już od paru tygodni na terenie paru województw obowiązują lokalne, ostrzejsze niż ogólnopolskie obostrzenia. Dotyczy to powiatów znajdujących się w tzw. żółtej i czerwonej strefie. O tym gdzie się one znajdują i co to oznacza dla mieszkańców informowaliśmy w innym tekście.
 
Waldemar Kraska zwrócił również uwagę, gdzie i dlaczego pojawiają się nowe ogniska zarażeń. To głównie duże rodzinne imprezy, takie jak wesela. Również sezon wakacyjny nie sprzyja zachowywaniu odpowiedniego dystansu od innych.

— Te duże imprezy rodzinne, szczególnie wesela, dostarczają nam coraz więcej nowych ognisk — mówił — Ten brak dystansu, szczególnie w obiektach nadmorskich, gdzie widzimy wiele osób na plaży, które go nie zachowują, skutkuje tym, że wracamy z wakacji nie tylko ze wspaniałymi wspomnieniami, ale też z koronawirusem — dodał Kraska dla Polsat News.

Tam, gdzie wybuchnie nowe ognisko, trzeba będzie wydzielić kolejną strefę. Może dojść do tego, że rozleją się wkrótce na całą Polskę.

A wam udaje się zachować dystans społeczny?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

obostrzenia
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Do końca tygodnia resort ma podać kolejne informacje.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  2. Większość kobiet nigdy nie słyszała o ”love bombing”. 8 sygnałów, że dotyczy też twojego partnera
  3. Soda oczyszczona sprawi, że twoja cera będzie nieziemsko piękna. Wystarczy dodać jeden składnik
  4. Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Wybitny Polak nie żyje
  5. Weszła do sklepu po parę owoców, przy kasie ją poraziło. Tak drogo jeszcze nie było, za polskie jabłka zapłacisz fortunę

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl