Obostrzenia w Polsce były wprowadzane stopniowo. Ostatnio szczególnie dały się we znaki najmłodszym uczniom oraz niektórym sprzedawcom w centrach handlowych. Teraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) Michał Dworczyk zabrał głos w sprawie kolejnych restrykcji.

Kolejne obostrzenia w Polsce nie znikają z tematów poruszanych przez media. W tej kwestii wypowiedział się również szef KPRM Michał Dworczyk. Uważnie monitorujemy sytuację.

Obostrzenia: szef KPRM zabrał głos

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce w ostatnim czasie zrobiła się bardzo poważna. W pewnym momencie odnotowaliśmy ponad 27 tys. przypadków jednego dnia. Jednak statystyki z ostatnich dni pokazują, że rozprzestrzenianie się koronawirusa nieco zwolniło.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia podało informacje o ponad 22 tys. nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń. 275 pacjentów niestety zmarło.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kiedy spojrzymy na statystyki z ostatnich kilkunastu dni, nawet takie dane powinny cieszyć rządzących oraz epidemiologów, ponieważ wyraźnie wskazują na to, że wirus ma obecnie tendencje spadkową, chociaż nadal jest za wcześnie, aby mieć stuprocentową pewność co do tego.

Według znanego wirusologa profesora Włodzimierza Guta bardzo ważny okaże się piątkowy poranek. O tym dlaczego, pisaliśmy w tekście tutaj.

Głos w sprawie kolejnych obostrzeń zabrał szef Kancelarii Prezesa rady Ministrów Michał Dworczyk. Podkreślał, że rząd pilnuje, aby wprowadzone restrykcje były przestrzegane.

— Staramy się, aby restrykcje i obostrzenia, które do tej pory były wprowadzone, były przestrzegane i uważnie monitorujemy sytuację, jak te przepisy wpływają na dynamikę zachorowań — powiedział dla PAP.

  1. Jakie wykształcenie ma Magda Narożna? Mało kto ma pojęcie, kim jest z zawodu, w życiu byśmy nie zgadły
  2. Zakaz obejmuje nawet 80 procent kobiet. Lekarze nie pozostawiają wątpliwości, można bardzo zaszkodzić
  3. Britney Spears jest ubezwłasnowolniona. Fani wstrząśnięci, właśnie przegrała w sądzie, ojciec dalej kontroluje jej życie

Obostrzenia przyniosą lockdown?

Szef KPRM pytany z kolei w Polsat News czy w tej chwili jesteśmy bliżej, czy dalej od wprowadzenia narodowej kwarantanny, odparł:

— Myślę, że jesteśmy podobnie daleko i podobnie blisko tego rodzaju decyzji.

Dodawał, że w ostatnim czasie można zaobserwować małą „stabilizację”, jeśli chodzi i dzienną liczbę przypadków. Jednocześnie pokreślił, że jest za wcześnie, żeby takie „twarde i zdecydowane oceny formułować”.

Był dopytywany, czy rząd ma zamiar wprowadzić jeszcze jakieś nowe restrykcje albo nieco zmodyfikować te już obowiązujące. Dworczyk pokreślił, że podobne decyzje zapadają podczas obrad Rządowego Zespołu Kryzysowego, który spotyka się codziennie.

— W tej chwili nie wiem, żeby były prowadzone jakieś dyskusje na temat zasadniczych zmian. Na razie staramy się, aby restrykcje i obostrzenia, które do tej pory wprowadziliśmy, były przestrzegane i uważnie monitorujemy sytuację, jak te przepisy wpływają na dynamikę zachorowań — powtórzył.

Michał Dworczyk nie uniknął również pytania o szpital tymczasowy, który powstał na Stadionie Narodowym. Kto i w jaki sposób jest tam przyjmowany?

Szef KPRM odpowiedział, że w tej chwili są to pacjenci chorzy na Covid-19, którzy wymagają hospitalizacji, ale przebieg ich choroby jest albo lekki, albo średni. Podkreślił, że chodzi o to, by dzięki temu zwalniać łóżka dla najciężej chorych w tradycyjnych szpitalach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszystko co osiągnął, jest zasługą kobiet. Niepełnosprawny Fabian w mocnych słowach o wyroku TK
  2. Podjęto decyzję, ogromna zmiana dla Polaków od 16 grudnia. Wielbiciele lotów przecierają oczy ze zdumienia
  3. Niewiarygodny sekret Izabeli Janachowskiej wyszedł na jaw. Ujawniono, co robi żona milionera, kiedy nikt nie patrzy
  4. Wstrząsające sceny pod domem Hanny Lis. Wszędzie dym i płomienie: ”Cztery zastępy straży pożarnej pod moim domem”
  5. Big Boy z „Gogglebox” pokazał zdjęcia bez ubrań. Porażający widok, utrata wagi miała swoją cenę
  6. Tak mieszka biskup na wsi: 21 hektarów i pałac za kilka milionów. Relacja rolnika
  7. Pij 3 razy dziennie, a niesamowicie wzmocnisz odporność. Syrop z czarnego bzu wypijesz ze smakiem, w mig rozprawi się z infekcją

Źródło: gazetaprawna.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl