Obostrzenia ulegną zmianie już jutro. Dziś opublikowano treść nowego rozporządzenia, które zawiera szczegółowy opis nowego przepisu dotyczącego seniorów, wprowadzającego specjalne godziny dla osób powyżej 60. roku życia. Wiadomo, jakie sklepy będą zobowiązane do wprowadzenia przepisu oraz czy będzie on obowiązywał we wszystkie dni tygodnia. 

Dziś opublikowano treść przepisów określających restrykcje, jakie będą obowiązywały od 15 października. Wynika z nich między innymi, na jakich zasadach będą obowiązywały wprowadzone od jutra godziny dla seniorów. Zmiany są znaczące w porównaniu do tego samego rozporządzenia, które obowiązywało w marcu.

Obostrzenia – zmiany w godzinach dla seniorów

Według nowych postanowień godziny dla seniorów będą obowiązywały od 10.00-12.00 tylko od poniedziałku do piątku. Zostało także określone, jakie sklepy obowiązuje przepis: będą to sklepy spożywcze, markety, drogerie i apteki. Przepis nie obowiązuje sklepów budowlanych, meblowych czy z odzieżą. 

Ściślej w rozporządzeniu określono, jakie konkretnie sklepy mają dostosować swoje godziny pracy do godzin dla seniorów:

Godziny dla seniorów będą obowiązywać w obiektach handlowych i usługowych, których przeważająca działalność polega na sprzedaży:

 •  żywności;
 •  produktów kosmetycznych;
 •  artykułów toaletowych;
 •  środków czystości;
 •  produktów leczniczych;
 •  wyrobów leczniczych;
 •  środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego.
 1. Nagły apel polskich lekarzy, jest coraz gorzej. Trzeba natychmiast interweniować
 2. Zbadali ciała zmarłych na Covid-19. Porażające odkrycie, nikt nie mógł się spodziewać
 3. Wiadomość sprzed chwili, nie żyje słynny polski dziennikarz. Rodzina pogrążona w żałobie

Wyjątki w rozporządzeniu

Rozporządzenie zawarte w Dzienniku Ustaw dotyczące godzin dla seniorów zakłada także wyjątki w przypadku, gdy ze sklepu, drogerii bądź apteki w czasie przeznaczonym dla seniorów będzie musiała skorzystać osoba poniżej 60. roku życia. Może się tak zdarzyć w jednym przypadku:

-wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia – czytamy w rozporządzeniu. 

Zmiany czekają nas także od 17 października, rząd już zapowiedział, że będą obowiązywały nowe zasady dotyczące organizacji wesel i przyjęć rodzinnych. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Obostrzenia
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 01.04.2020. Epidemia koronawirusa. Rzad wprowadzil godziny dla seniorow – osoby powyzej 65. roku zycia moga zrobic zakupy w specjalnie wyznaczonych godzinach.

Godziny dla seniorów wprowadzone od jutra będą funkcjonować na innych zasadach niż te wprowadzone w marcu. 

ZOBACZ TEŻ:

 1. Pracownica schroniska nie wiedziała, że jest nagrywana. Wideo z monitoringu pokazało prawdę o jej pracy
 2. Natalia nie chce, by babcia jechała na cmentarz 1. listopada. Odpowiedź wbija w fotel, tysiące podróżujących łapie się zagłowy
 3. Katarzyna Cichopek wyrzucona z serialu. Została potraktowana w skandaliczny sposób
 4. RMF FM: Nowe restrykcje dla seniorów od jutra. Mamy całą listę nowych obostrzeń dla osób 60+
 5. Wyciekł najlepszy pod słońcem przepis na pierogi według Magdy Gessler. Równie aksamitnego farszu nigdy nie jedliście

Źródło: wiadomosci.rmf24.pl

 

Poprzedni artykułJakie wybrać serum do twarzy?
Następny artykułZostało tylko 15 dni, sytuacja jest krytyczna. Później będzie już za późno, dramatyczne doniesienia z Mediolanu
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl