Obostrzenia ostatnio wprowadzone w Polsce dały się przedsiębiorcom mocno we znaki. Zgodnie z rozporządzeniem premiera od 7 do 29 listopada w galeriach i centrach handlowych o powierzchni powyżej 2000 metrów kwadratowych część sklepów jest zamknięta. Od tej chwili przedstawiciele branży urodowej każdego dnia liczą się z tym, że wkrótce restrykcje mogą dosięgnąć również ich. O obecnej sytuacji mówią fryzjerzy w rozmowie dla Onet.

Czy salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną zamknięte? Takie i podobne pytania codziennie stawiają sobie ich klienci oraz właściciele. Chociaż rząd nie wprowadził związanych z tym restrykcji posiadacze salonów beauty każdego dnia boją się, że kolejne obostrzenia dotkną tym razem także ich.

Obostrzenia: branża beauty boi się całkowitego zamknięcia

Od 7 listopada w Polsce obowiązują najnowsze restrykcje związane z koronawirusem. Nowe obostrzenia są restrykcyjne i ograniczają wiele dziedzin życia.

Zamknięto niektóre sklepy w galeriach handlowych o dużych powierzchniach, mogą w nich funkcjonować jedynie m.in. apteki, drogerie, kioski, sklepy z artykułami zwierzęcymi, prasowymi czy ze środkami czystości.

Niektórzy zastanawiali się, co z salonami usługowymi, które znajdują się w takich centrach handlowych. Podczas jednej z konferencji premier zapowiedział, że nie zostaną one zamknięte. Jednak mimo tego ich właściciele niepewnie patrzą w przyszłość. Każdego dnia obawiają się, że kolejne ograniczenia tym razem ich nie ominą.

Klienci salonów coraz częściej obawiają się o zdrowie swoje i swoich bliskich. Dlatego właśnie nierzadko rezygnują z umówionych wcześniej wizyt. To z pewnością generuje dla salonów straty.

— Zaobserwowaliśmy chwilowy przestój. Umawia się mniej klientów, a spora grupa odwołuje zaplanowane wizyty ze względu na kwarantannę. Niestety coraz więcej osób miało styczność z koronawirusem, również spośród naszych klientów. Widać też, że niektórzy zwyczajnie boją się przyjść — mówi w rozmowie z Onetem fryzjer Kuba Michalski.

Jednak najnowsze statystyki Ministerstwa Zdrowia dotyczące ilości dziennych przypadków z pewnością mogą napawać wielu optymizmem. Według niektórych ekspertów dane wskazują na to, że chociaż częściowo udało się opanować drugą falę epidemii.

  1. Przyłapała ojca siedzącego przed sypialnią. Córka nie mogła uwierzyć własnym oczom, zalała się łzami
  2. 10 zastępów straży, w akcji grupa poszukiwawcza, 3 osoby pod gruzami. Tragedia w centrum Polski
  3. Przyjechał do szpitala zobaczyć nowo narodzoną wnuczkę. Kiedy ujrzał niemowlę, przeżył totalny wstrząs, zalał się łzami

Obostrzenia obowiązujące od 7 listopada

Tym razem branżę urodową ominęły obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Jednak pozostałe branże nie miały takiego szczęścia. Jakie restrykcje obowiązują nas od 7 listopada? Przypominamy wam niektóre z nich.

Jednym z poważniejszych i daleko idących ograniczeń było rozszerzenie nauki zdalnej również na najmłodszych uczniów szkół podstawowych, czyli klasy 1-3. Wcześniej niestacjonarna forma nauki obowiązywała w klasach 4-8, szkołach ponadpodstawowych oraz na uczelniach wyższych.

Jeśli w najbliższym czasie mieliśmy w planach wypad do kina czy teatru, niestety musimy obejść się smakiem. Wszystkie instytucje kulturalne, takie jak kina, teatry, muzea, galerie sztuki czy biblioteki zostały zamknięte.

W sklepach obowiązują również nowe limity klientów. W tych o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, w większych sklepach jak dotychczas – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

obostrzenia
fot. pexels.com/Engin Akyurt

Czy salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną zamknięte? Jak na razie rząd nie zapowiedział podobnych zamiarów. Jednak właściciele boją się, że może do tego dojść.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupów
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Minister Zdrowia wszystko ujawnił. Już wiadomo, jakie są plany względem Polek i Polaków, nie wszyscy będą zadowoleni
  4. Edyta Górniak przeszła samą siebie. Jej ostatnia wypowiedź przejdzie do historii „wy barany bezmyślne jeden z drugim”
  5. TVN przekazał ważny komunikat. Już wiadomo, co czeka nas w grudniu, Polki i Polacy powinni się przygotować
  6. Czy kot jest zagrożeniem dla kobiet w ciąży? Przyszłe mamy powinny na siebie uważać
  7. Adam Małysz pokazał niebywałe nagranie ze swojego domu. Takiego go nie znacie, wideo poruszyło tysiące Polaków (WIDEO)

Źródło: onet.pl, tvn24.pl, twitter.com

 

Poprzedni artykułCórkę tej pary okrzyknięto najpiękniejszą dziewczynką świata. Dziecko zapiera dech w piersiach
Następny artykuł„Rodzice mają 6 córek , a każda z nich ma brata”. Potrafisz rozwiązać zagadkę? Przerosła 96% z nas
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl