Obostrzenia mogą znów wejść w życie. Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk wskazała, że resort rozwoju po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim opracował nową listę obostrzeń. Chodzi o otwarcie i narzucenie nowych obostrzeń w sklepach meblarskich. Decyzja ma zapaść w środę, 18 listopada.

Dodatkowo wiceminister Olga Semeniuk poinformowała, że już w środę 18 listopada może zapaść decyzja o powolnym odmrażaniu branży handlowej.

– Decyzja o powolnym odmrażaniu branży handlowej może zapaść w środę na posiedzeniu sztabu kryzysowego – cytuje słowa wiceminister portal biznes.interia.pl.

Sklepy obostrzenia

Lista dodatkowych obostrzeń epidemiologicznych, które miałyby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem w sklepach meblarskich, została opracowana podczas sobotniego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami branży meblarskiej.

– Premier zobowiązał się do przedstawienia tych obostrzeń Radzie Sanitarno-Epidemiologicznej, która może je przyjąć lub odrzucić w zależności od sytuacji epidemicznej kraju – cytuje słowa wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk portal biznes.interia.pl.

Jeżeli weryfikacja Rady okaże się pozytywna, wówczas w środę 18 listopada 2020 roku na posiedzeniu sztabu kryzysowego rząd może podjąć decyzję o powolnym odmrażaniu sklepów meblarskich:

– Jeżeli liczba zakażeń będzie spadać, to mam nadzieję, że branżę meblarską będziemy mogli jako pierwszą zacząć odmrażać – wskazuje wiceminister.

  1. Zenek Martyniuk już nie mógł dłużej. Nagle podjął decyzję, chyba nikt nie przypuszczał, że dokona czegoś podobnego wobec syna
  2. Tragiczne informacje z rodziny Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa osoba piosenkarki, szczerze współczujemy
  3. Partner podał jej dziecko. Kiedy kobieta zobaczyła noworodka, zdębiała. Nie mogła wydusić słowa

Obecne obostrzenia

Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 7 do 29 listopada 2020 roku niektóre sklepy w galeriach, centrach oraz parkach handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. m. kw. pozostają zamknięte.

Nie dotyczą one części sklepów z żywnością, produktami kosmetycznymi, artykułami toaletowymi, produktami leczniczymi, w tym aptek, środkami czystości, wyrobami medycznymi, czy też środkami specjalnego przeznaczenia żywnościowego.

Podobnie jest ze sklepami z gazetami i książkami, artykułami budowlano-remontowymi, usługami telekomunikacyjnymi, artykułami dla zwierząt domowych, czy częściami i akcesoriami do samochodów lub motocykli i paliw.

Co więcej, w galeriach w dalszym ciągu funkcjonują zakłady fryzjerskie, optycy, placówki bankowe, pocztowe, ubezpieczeniowe, ale też zajmujące się naprawą samochodów lub motocykli, czy wymianą opon i dętek.

Niezmiennie ludzie mogą korzystać również z myjni samochodowych, usług ślusarskich, szewskich, krawieckich, a także pralni. Punkty gastronomiczne świadczą swoje usługi serwując wyłącznie jedzenie na wynos.

W galeriach handlowych wprowadzono także czasowe ograniczenia wobec działalności handlu detalicznego, oraz działalności usługowej na wyspach handlowych.

Obostrzenia w miejscach publicznych

W miejscach publicznych w dalszym ciągu obowiązuje nakaz zachowywania dystansu społecznego, który wynosi 1,5 metra. Niezmiennie także widnieje przepis o zakładaniu maseczek ochronnych, zasłaniających usta oraz nos. Dotyczą one całego kraju.

Obowiązek zasłaniania ust oraz nosa nie obowiązuje w lasach, parkach, ogrodach botanicznych, zieleńcach, ogrodach zabytkowych, na plaży, w rodzinnych ogródkach działkowych, a także podczas podróży samochodami osobowymi.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupów
  2. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  3. Jak wyglądała Blanka Lipińska przed operacjami? Fani nie mogą uwierzyć własnym oczom, gigantyczna zmiana
  4. Znów zatrzasnęłaś kluczyki w samochodzie? Trick na otwarcie auta w 30 sekund
  5. Astrolodzy ustalili, który znak zodiaku jest szczególnie wyjątkowy. Mają pewność „Jedyny w swoim rodzaju”
  6. Przywiązali kundelka krótkim łańcuchem do budy. „Obcięli uszy” i połamali ogon, straszne, co jeszcze mu zrobili
  7. Adam Małysz pokazał swój przepis na odporność. Pyszny koktajl to prawdziwa bomba witaminowa (FOTO)

Źródło: biznes.interia.pl

Poprzedni artykułKościoły zostały zamknięte, nabożeństwa wstrzymane do połowy grudnia. Czy Polska pójdzie w ślady Francji i Austrii?
Następny artykułZobaczyła swojego tatę siedzącego przed sypialnią. Powód wzrusza do łez
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl