Obostrzenia związane z chodzeniem do sklepu zostały złagodzone. Ma to na celu poprawienie stanu gospodarczego kraju. Każdy musi zastosować się do nowych zaleceń rządu, zmiany są bardzo istotne dla wszystkich.

Obostrzenia wprowadzone przez rząd miały na celu zmniejszenia liczbę zakażeń koronawirusem w naszym kraju.  Rada Ministrów boi się dużego kryzysu, dlatego rozpoczęto pierwszy etap tzw. „odmrażania” gospodarki. Zakłada on m.in. zwiększenie liczby osób przebywających na terenie sklepu. Czy jest to słuszne rozwiązanie?

Będą krótsze kolejki

Z nowych rozporządzeń wynika, że do sklepu będzie mogło wejść więcej ludzi. Zlikwiduje to dotychczasowe kolejki przed supermarketami. Zakupy zrobimy prawdopodobnie szybciej i nie będą one wymagać kilkugodzinnej wyprawy do sklepu. Obostrzenia dotyczą sklepów powyżej 100 metrów kwadratowych.

W tym wypadku na 15 metrów kwadratowych będzie przypadać jedna osoba. Czy klienci takich dyskontów, jak Biedronka, Lidl czy Kauflad będą stosować się do nowych przepisów?

Z obliczeń wynika, że supermarket, którego powierzchnia wynosiła 900 metrów kwadratowych i 10 kas, przyjmował do budynku 30 klientów jednocześnie. Obecnie, liczba ta została zwiększona dwukrotnie i wynosi 60 osób. Różnica jest zatem znacząca i wpływa korzystnie na notowania giełdowe sklepów.

Czy gospodarka szybko wróci do normy?

  1. Dopuścił się gwałtu na 10-latce. Prokuratura domaga się sprawiedliwości, ma związane ręce
  2. Media podały najgorsze wiadomości z samego rana, wszyscy Polacy w żałobie. Nie żyje była minister edukacji, Krystyna Łybacka
  3. Po internecie krąży lista osób przebywających na kwarantannie. Ludzie są wściekli, wyciekły ich adresy

Obostrzenia działają na korzyść Polaków

Wprowadzone przez rząd obostrzenia nie miały być karą dla Polaków. Dzięki szybkiej reakcji Prezydenta oraz Rady Ministrów liczba zakażeń w Polsce jest bardzo mała w porównaniu do innych krajów. Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że osoby stosujące się do zakazów, nie miały się czym martwić.

Złagodzenie wcześniejszy obostrzeń, spowodowanych walką z koronawirusem, dały swoje efekty. Aby kolejna fala zakażeń nie wróciła do nas jeszcze przed wakacjami, nadal zaleca się wychodzenie tylko w nagłych wypadkach, a robienie zakupów na dłużej. Nie warto wychodzić do sklepu codziennie, po pojedyncze produkty.  Może spowodować to zwiększenie liczby zakażeń w kraju. 

Pamiętajcie, że od 20 kwietnia, godziny dla seniorów obowiązują tylko od poniedziałku do piątku. W weekendy możemy robić zakupy normalnie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wideo
fot. pixabay.com/ElasticComputeFarm

Złagodzenie obostrzeń dotyczy tylko dużych dyskontów

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policja przekazała najnowsze informacje. Kierowca busa nie przeżył wypadku, zmarł w szpitalu
  2. Wywiad USA: Kim Dzong Un w stanie krytycznym. Sprzeczne doniesienia ws. zdrowia przywódcy Korei Pn
  3. Polski muzyk próbował odebrać sobie życie. Już stwierdzono jego zgon, gdy stało się niemożliwe
  4. Nie żyje aktor kultowego serialu. Pilnie trafił do szpitala, niestety było już za późno
  5. Martyna Wojciechowska przyznała się do problemów ze zdrowiem. Zapalenie opon mózgowych to tylko jedna z jej poważnych chorób
  6. Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowało projekt kolejnego, ważnego rozporządzenia. Chodzi o medyków

źródło: businessinsider.com.pl

Poprzedni artykułNajwiększy na świecie pitbull. Zdjęcia psa są porażające, jest niezwykłych rozmiarów
Następny artykułPolsat: Wicepremier „Za tydzień możliwe kolejne informacje o złagodzeniu obostrzeń”. Znamy szczegóły
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.