Obostrzenia to hasło, na które reagujemy już z pewną irytacją. Wciąż słyszymy, że jedne przestają obowiązywać, podczas gdy nagle pojawiają się zupełnie nowe zasady reżimu sanitarnego. Decyzje rządu w sprawie wprowadzania nowych ograniczeń są ściśle związane z coraz poważniejszą sytuacją epidemiczną, tak jest i w tym przypadku. Jeżeli wybierasz się na wakacje- będziesz musiał przestrzegać zasad, które obowiązują w Egipcie, jednym z ulubionych krajów Polaków. 

Mimo że forma reżimu sanitarnego praktycznie nie przypomina tej, wprowadzonej na początku epidemii, wciąż musimy liczyć się z działaniami prewencyjnymi, które zostają wprowadzone po zanotowaniu kolejnych ognisk koronawirusa. Przed nami nowe obostrzenia.

Kolejne obostrzenia w branży turystycznej

Mimo że nasze życie w pewnym sensie wróciło do normalności, a plany na wakacje mogły zostać zrealizowane, rządy popularnych dla europejskich turystów krajów postanowiły wprowadzić zaostrzone przepisy wjazdu na ich terytorium. Jednym z nich jest najczęściej odwiedzany przez Polaków, Egipt. 

Premier Egiptu poinformował, że od 1 września, każdy wjeżdżający na teren kraju musi mieć przy sobie aktualny wynik testu na obecność koronawirusa. Oznacza to, że turyści poniosą dodatkowe koszta, będą bowiem musieli zrobić test komercyjnie i zapłacić z własnej kieszeni. Jednak bez niego nie mają prawa wkroczyć na teren kraju.

  1. Krzysztof Jackowski miał porażającą wizję. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń „Boże, ja się boję mówić”
  2. Kim jest następca Łukasza Szumowskiego? Przedstawiamy sylwetkę nowego Ministra Zdrowia

Zmiany w Hiszpanii

Oprócz Egiptu jednym z najczęściej wybieranych kierunków jest także Hiszpania, a dokładnie Majorka, Minorca i Ibiza. Władze tych wysp wydały nowy nakaz ograniczający rozprzestrzenianie koronawirusa.

Jak podaje businessinsider.com.pl, rząd wspólnoty autonomicznych Balearów zakazał organizacji imprez na statkach, czyli wręcz obowiązkowego dotychczas punktu turystycznego tych miejsc. Dodatkowo nie będą już możliwe kąpiele w basenach. Mimo kolejnych zaostrzeń Polacy chętnie wybierają zagraniczne wakacje w Polsce, kolejne regiony są objęte żółtymi i czerwonymi strefami, wakacje w kraju zaczynają być coraz mniej bezpieczne. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

obostrzenia
fot.unsplash.com/ Pilar Camacho Álvarez

Mimo epidemii najbardziej popularne dotychczas kierunki nadal cieszą się popularnością. 

obostrzenia
fot.pexels.com/ David McEachan

Turyści wybierający się do Egiptu mogą korzystać tylko z trzech muhafaz, czyli terytoriów kraju, można także zwiedzać Gizę i piramidę Cheopsa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Magda Gessler pobiła się ze swoją ekipą. Wszystko nagrały kamery
  2. Jolanta Kwaśniewska przerwała milczenie. Otwarcie skomentowała, co myśli o Agacie Dudzie
  3. Najpiękniejsza Polka właśnie ogłosiła radosną nowinę. Pokazała również swojego przystojnego ukochanego
  4. Są dwie grupy, które będę mieć drastycznie niskie emerytury. Sprawa dot. ogromnej liczby Polaków
  5. Gwiazda TVN transmitowała na żywo swój ślub. Nagle z ust pana młodego padło niecenzuralne słowo
  6. Niesamowite, jak zwykła kawa może zadziałać na komary i ćmy. Pozbędziesz się ich w mig

źródło: businnesinsider.com.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułKrzysztof Jackowski miał porażającą wizję. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń „Boże, ja się boję mówić”
Następny artykułMinisterstwo Zdrowia wystosowało pilny komunikat do Polaków. Chodzi o jedną rzecz
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl