Obostrzenia, które weszły w życie w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, mogą zostać zaostrzone. Jak przekazuje Trójka – Program 3 Polskiego Radia, ostateczna decyzja w sprawie ma zapaść już w czwartek 22 października. Rzecznik prasowy rządu, Piotr Müller nie pozostawił żadnych wątpliwości. Zdradził, które z restrykcji są omawiane.

W związku z nagłym przyrostem zachorowań w Polsce i dalszą walką z epidemią koronawirusa rząd wprowadzi kolejne obostrzenia. Jak przekazał Piotr Müller, trwają rozmowy w tej sprawie. Rzecznik rządu zdradził, które z restrykcji mogą zostać zaostrzone. 

Koronawirus w Polsce: nowe obostrzenia

Walka z pandemią wciąż trwa. Rzecznik rządu przyznał, że obecnie znajdujemy się w okresie kryzysu, a jak zapowiedział minister zdoriwa, do walki z epidemią koronawirusa w Polsce zostanie włączona prywatna służba zdrowia. Jednym z głównych sposobów minimalizowania zakażeń, jest przestrzeganie panujących obostrzeń. Jak się okazuje, mogą zostać one zaostrzone.

W czwartek zapadną decyzje jeśli chodzi o ewentualne obostrzenia. W tej chwili analizujemy to, jak wygląda sytuacja w poszczególnych strefach – dodał Piotr Müller, jak informuje Trójka – Program 3 Polskiego Radia na swoim Twitterze.

Wiadomo, które z obostrzeń mogą zostać zaostrzone. Rzecznik rządu zabrał również głos w kwestii zamrożonych branż.

  1. Pamiętacie Ankę z „Rodziny zastępczej”? Niestety odeszła, wygląd jej grobu wywołuje morze łez
  2. Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, „Boczek” z Kiepskich
  3. Powraca 30-dniowy stan wyjątkowy. Obowiązywał już wiosną, doniesienia z europejskiego państwa

Piotr Müller o nowych obostrzeniach

We wtorek 20 października Piotr Müller przekazał, jak wygląda na chwilę obecną sytuacja w Polsce, w związku z epidemią koronawirusa. Odpowiedział również na pytania dotyczące kwestii otwarcia siłowni czy basenów.

– Obecnie nie ma decyzji odnośnie do otwierania siłowni czy basenów. Będziemy analizować argumenty branży fitness w środę i czwartek – skomentował. 

Zdaniem rzecznika rządu, Polacy powinni spodziewać się, że panujące dotąd obostrzenia mogą zostać zwiększone. Zdradził, o których restrykcjach mowa.

 – Można się spodziewać, że niektóre obostrzenia zostaną rozszerzone. Chodzi o limity wejść do danych miejsc czy kwestie związane z ograniczeniem funkcjonowania niektórych gałęzi gospodarki – przekazał.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

obostrzenia
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Jak informuje Trójka – Program 3 Polskiego Radia na swoim Twitterze, rzecznik rządu zabrał głos w sprawie sytuacji w Polsce. Niewykluczone, że w czwartek rząd ogłosi kolejne obostrzenia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Od dziś jest dostępna nowa usługa ZUS. Rewolucyjne rozwiązanie ułatwi życie nie tylko seniorom
  2. Rząd przewiduje mandaty 1 listopada? Cmentarze otwarte, ale na Polaków będą czekały zasadzki w całym kraju
  3. Sylwester odwołany, już wszystko potwierdzone. W tym roku imprezy nie będzie, Polacy załamani
  4. Nagły zwrot w sprawie zakazu handlu w niedziele. Niespodziewane informacje właśnie obiegają całą Polskę
  5. Wiadomość z ostatniej chwili: będą nowe obostrzenia? Premier właśnie przekazał, kiedy zostaną ogłoszone
  6. Dziwne pytanie w „Milionerach” dotyczące substancji psychoaktywnej. Ubrański wybuchł śmiechem, uczestniczka nabrała wody w usta
  7. W 3 dni możesz oczyścić kości i stawy, różnicę odczujesz od razu. Wystarczy pić w odpowiednich ilościach wywar z liści laurowych

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułAnna Lewandowska z Robertem proszą o pomoc. Liczy się każda złotówka, zostało niewiele czasu
Następny artykułCzy cmentarze na Wszystkich Świętych powinny zostać zamknięte? Rząd nie ma takich planów
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.