W dzisiejszym wydaniu programu Tłit na antenie Wirtualnej Polski, gościem był wicepremier Jarosław Gowin. Głównym tematem rozmowy były obostrzenia, a także ich luzowanie. Zastępca Mateusza Morawieckiego powiedział, czy jest możliwe, aby po 31 stycznia nastąpiło luzowanie obostrzeń. W rządzie trwają konsultacje w tej sprawie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy zdaniem wicepremiera Jarosława Gowina można spodziewać się decyzji o luzowaniu obostrzeń
  • Stanowiska ministra rozwoju, pracy i technologii wobec luzowania restrykcji
  • Jakie jest zdanie premiera dotyczącego odmrażania branż objętych restrykcjami

Jarosław Gowin zdradził, że politycy prowadzą rozmowy, razem z lekarzami i naukowcami w sprawie luzowania restrykcji i ewentualnego terminu ich rozpoczęcia. Stwierdził, że oficjalna decyzja może zapaść już na początku przyszłego tygodnia.

Jarosław Gowin o luzowaniu obostrzeń

Na pytanie, czy luzowanie obostrzeń w najbliższym, czasie jest możliwe odpowiedział wicepremier Jarosław Gowin w dzisiejszym wydaniu programu Tłit na antenie Wirtualnej Polski. Jak stwierdził, rozmowy i konsultacje w tej sprawie przebiegają bezustannie i już wkrótce powinna zapaść oficjalna decyzja.

 Są codzienne rozmowy i konsultacje z naukowcami i lekarzami. Pora na podjęcie decyzji przyjdzie na początku tygodnia – zapowiada minister rozwoju, pracy i technologii. 

Następnie dodał, że przedwczesne mówienie o luzowaniu obostrzeń byłoby nie w porządku wobec przedsiębiorców i takie decyzje powinny być podejmowane długoterminowo i niepochopnie. 

– Moim zdaniem takie decyzje powinny być podejmowane w interwałach dwutygodniowych […] Ja jestem zwolennikiem stopniowego rozmrażania gospodarki w specjalnych reżimach sanitarnych. W moim przekonaniu nie ma uzasadnionych podstaw do tego, by po 31 stycznia utrzymywać zamknięcie sklepów wielkopowierzchniowych. Taka jest rekomendacja ministerstwa – mówił Jarosław Gowin w programie Tłit.

Obostrzenia: Premier i wicepremier o otwarciu siłowni i punktów rekreacji

Od dłuższego czasu mówi się o możliwym otwarciu siłowni i branży fitness, a także punktów rekreacji już od początku następnego miesiąca. Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że taka możliwość zaistnieje już w lutym, jednak wszystko zależne jest od rozwoju sytuacji pandemicznej w Polsce. Jeśli już do tego dojdzie, wszystko ma się odbywać z zachowaniem reżimu sanitarnego.

– Chciałbym, aby te branże były otwarte jak najszybciej. W ciągu najbliższych 10 dni będziemy chcieli opracować z tymi branżami protokoły funkcjonowania w pandemii. W lutym, ale trudno mi powiedzieć, od którego lutego będziemy chcieli te protokoły wdrażać w życie – mówił wówczas premier.

Z kolei wicepremier Jarosław Gowin pytany o tę kwestię stwierdził, że nie może pozwolić sobie na wywoływanie prywatnych opinii, ponieważ musi reprezentować stanowisko całego rządu, które jest takie samo jak w przypadku rządów innych krajów Unii Europejskiej.

Stwierdził natomiast, że aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, należy pamiętać o ograniczeniu niekoniecznych kontaktów, których najwięcej jest w miejscach tj. siłownie, restauracje, czy miejsca rekreacyjne. Dodał także, że w kwestii innych gałęzi gospodarki, nie złoży swojej deklaracji. Natomiast w kwestii wznowienia handlu więcej dowiecie się, klikając >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Poprzedni artykułCórka Pawła Królikowskiego ma dzisiaj 22 lata. Wyrosła na piękną dziewczynę, wiemy, co dzisiaj robi
Następny artykułNie żyje aktorka Mila Furlan. Miała 65 lat
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl