Obostrzenia związane z epidemią koronawirusa niestety jeszcze z nami zostaną. Jak poinformował Polsat News, rząd postanowił przedłużyć jedno z nich. Choć coraz więcej osób uprawionych jest do wjazdu na teren Polski bez obowiązku dwutygodniowej kwarantanny, tymczasowa kontrola graniczna będzie z pewnością obowiązywała do 12 czerwca.

Po raz kolejny rząd zdecydował się na przedłużenie obostrzenia, które dla wielu Polaków jest tak istotne. Choć z tygodnia na tydzień słyszymy o znoszonych nakazach i zakazach, w związku z epidemią koronawirusa kontrola na granicach wewnętrznych w Polsce potrwa do 12 czerwca.

Koronawirus w Polsce: kontrola na granicach 
 
W związku z epidemią koronawirusa w Polsce, kontrole graniczne na granicach wewnętrznych z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją będą obowiązywały do 12 czerwca. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje, że granice przekroczymy jedynie w 42 wyznaczonych miejscach. 
 
 
 
Mimo luzowania zakazów i nakazów utrzymane zostają obostrzenia dotyczące cudzoziemców. Do Polski mogą wjechać cudzoziemcy posiadający prawo do pracy w kraju, Kartę Polaka, stały lub czasowy pobyt, osoby posiadające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin, a także cudzoziemcy będący małżonkami lub dziećmi obywatelami Polski. Natomiast Polacy, przekraczając granicę, nie muszą już przechodzić 14-dniowej kwarantanny.
  1. Policja ostrzega Polaków. Pod żadnym pozorem nie można robić jednej rzeczy, konsekwencje mogą być opłakane
  2. Dziś Agnieszka Chylińska obchodzi 44. urodziny. Niebywałe, jak się zmieniała na przestrzeni lat
  3. Czym Blanka Lipińska zajmowała się w Zatoce Sztuki? Na jaw wypływają kolejne informacje po emisji ”Nic się nie stało’

Obostrzenia a granice

Z 14-dniowej kwarantanny po przekroczeniu granicy Polski, zwolnieni zostali kierowcy wykonujących transport międzynarodowy, polscy uczniowie i studenci i ich opiekunowie oraz obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Konfederacji Szwajcarskiej w celu przejazdu do domu, lub pobytu nieprzekraczającego 12 godzin.

Obostrzenia związanie z granicami wciąż ulegają zmianie. Tymczasowa kontrola graniczna z początki miała obowiązywać od 15 do 24 kwietnia, następnie została wydłużona do 13 kwietnia, 3 i 13 maja, a z uwagi na obecną sytuację, do 12 czerwca. Czy po tej dacie obostrzenie tak ważne dla wielu Polaków faktycznie zniknie?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

obostrzenia
Fot. eastnews.pl/DOMIN

Rząd decyduje się na przedłużenie ważnego dla Polaków obostrzenia. Kontrole graniczne będą obowiązywały do 12 czerwca.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tajemnicze zjawisko na niebie. Co się dzieje?
  2. Rząd przedłużył zakaz dotyczący nas wszystkich. Nie wiadomo do kiedy
  3. ”Fakt”: Rząd nagle przyjął nowy projekt ustawy. Dotyczy rodziców i wypłacanych pieniędzy
  4. Ministerstwo zdrowia właśnie przekazało najnowsze informacje ws. wesel. Podano maksymalną liczbę gości
  5. Marta Żmuda-Trzebiatowska urodziła. Radosna nowina wyszła na jaw przez przypadek
  6. Strajk Przedsiębiorców. Syreny, awantura, krzyki i policja w Warszawie. Co się dzieje?

źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykuł”Ślub od pierwszego wejrzenia”: jedna z par spodziewa się dziecka. Tuż przed finałem wypłynęła zaskakująca wiadomość
Następny artykuł,,Nie ma mocnych” do dziś rozśmiesza tysiące Polaków. Też go uwielbiacie?
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.