Obostrzenia mają zostać w najbliższym czasie znów mocno zaostrzone. Dziennikarz Wirtualnej Polski, Mariusz Gierszewski, przekazał nieoficjalne informacje na temat restrykcji, jakie mają zostać wprowadzone od poniedziałku. Wśród nich zamknięcie gastronomii i duże ograniczenia dla seniorów i młodzieży.

Jak donosi WP, rząd planuje od najbliższego poniedziałku, zamknięcie gastronomii, tj.: pubów, barów i restauracji, w których dozwolona będzie tylko sprzedaż na wynos. Jak informuje wiadomosci.radiozet.pl, możliwe, że rząd zaproponuje branży działania osłonowe. Dodatkowe obostrzenia czekają także młodzież i seniorów.

Obostrzenia dla gastronomii od 26 października

Jak nieoficjalnie donosi dziennikarz Wirtualnej Polski, na jutrzejszej konferencji premiera zostaną ogłoszone kluczowe obostrzenia. Jest to fatalna informacja dla branży gastronomicznej, która podczas pierwszego lockdownu bardzo ucierpiała, wiele lokali zrezygnowało z działalności, a wpływ tej sytuacji na sytuację gospodarczą kraju był opłakany.

Tymczasem, mimo licznych zapewnień rządu na temat rezygnacji z rozwiązania, jakim jest drugi lockdown, obserwujemy niepokojące decyzje. Działania rządzących są jednak spowodowane ogromną ilością nowych zakażeń, tylko wczoraj Ministerstwo Zdrowia podało rekordową liczbę zakażonych: 12 107 osób. 

Zamknięcie gastronomii stacjonarnej ma zapewne sprowokować Polaków do zostania w domu, nieorganizowania kolacji z przyjaciółmi czy spotkań. Jak jednak poradzi sobie polska gospodarka z kolejnym, tak ogromnym ciosem, wymierzonym w stronę gastronomii? To jednak niejedyne zmiany. Premier ma także wprowadzić obostrzenia dla seniorów i młodzieży.

Obostrzenia dla młodzieży i seniorów od 26 października

Wirtualna Polska informuje także, że restrykcje będą dotyczyć także młodzieży i seniorów. Nieoficjalnie seniorzy będą musieli zostać w domach, z których będą mogli wychodzić tylko na zakupy i do lekarza. Z kolei młodzież w wyznaczonych godzinach będzie musiała dostosować się do nowych restrykcji.

Dziennikarz WP donosi, że młodzi ludzie, będą musieli między godziną 9:00 a 15:00 poruszać się poza domem tylko w towarzystwie dorosłych. Możliwe, że w ten sposób mają być chronieni najstarsi. Dopiero jutro dowiemy się, jakie są powody, takich restrykcji. 

 1. Wróżka Cesaria przepowiedziała, co wydarzy się w Polsce już za kilka tygodni. Nikt nawet nie przypuszczał
 2. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
 3. Mateusz: „Mam 32-letnią żonę, 6-letniego syna i piękną 19-letnią kochankę. Pomaga nam w opiece nad synem, raj”

Najbliższa konferencja premiera

Jutro, 24 października Mateusz Morawiecki o godzinie 11.00 zapowiedział konferencję prasową, na której dowiemy się, jak będą wyglądały obostrzenia w najbliższym czasie w Polsce. Już w środę Mateusz Morawiecki zapowiedział, jakie tematy poruszy na spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. 

W środę w sejmie mówił, że będzie sugerował Zespołowi, wprowadzenie strefy czerwonej w całej w Polsce. Dodatkowo przedmiotem dyskusji miało być nauczanie zdalne bądź hybrydowe dzieci z wyższych klas w szkołach podstawowych. 

Jak ustalili dziennikarze RMF, w rządzie rozważane były warianty odesłania do domów, na lekcje online, uczniów klas 7-8 lub 5-8. Trzecią opcję rekomendował minister edukacji Przemysław Czarnek, który wskazał klasy od 6 do 8.

Rekordy zachorowań w Polsce

Sytuacja w Polsce jest bardzo poważna. Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 107 nowych zakażonych. Zmarło 168 osób. Zachorowania rosną w zatrważającym tempie. Rząd może podejmować coraz bardziej drastyczne decyzje. Polacy z niecierpliwością oczekują informacji, jak będzie wyglądał najbliższy czas.

Coraz więcej mówi się o tym, że zachorowania są znacznie większe. Naukowcy z ICM na Uniwersytecie Warszawskim dokonali fatalnych obliczeń. Niestety, eksperci nie mają dla nas dobrej informacji. Według ich obliczeń ilość chorych zdecydowanie przewyższa podawane przez MZ dane. 

 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 ZOBACZ TEŻ:

  1. Czy jechać na cmentarz 1 listopada? Papież Franciszek zabrał głos w sprawie, Polacy się ucieszą
  2. Wielkie ostrzeżenie od WHO. Szczęki opadają. Nie jest dobrze
  3. 4-letnia dziewczynka napisała list do nieba. Chciała upewnić się, że jej pies ma się dobrze, dostała odpowiedź
  4. Przemek: „Nienawidzę swojej żony. Czekam, aż dziecko podrośnie i chcę się rozwieść, jej zachowanie doprowadza mnie do szału”
  5. Jurek Owsiak przeżywa dramat, ma koronawirusa. Fani zdruzgotani, wystosował pilny apel
  6. Ujawniono, ile ma na koncie fundacja Tadeusza Rydzyka. Sumy nie mieszczą się w głowie
  7. Niesamowicie skuteczny, przeciwzapalny syrop miętowy nie ma sobie równych. Zalety zachwycą każdego

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, rmf24.pl

 

 

Poprzedni artykułKotek przeszkadzał psu podczas robienia zdjęcia. Reakcja golden retrievera zaskoczyła wszystkich
Następny artykułZnany aktor przyłapany na zdradzie. Zrobiono mu zdjęcia, jak całuje 19 lat młodszą gwiazdę filmową
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl