Obostrzenia związane z otwarciem granic są powoli luzowane. Jak podaje Polsat News, w piątek szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kamiński, rozszerzył listę osób, które mogą wjechać do Polski i nie muszą przechodzić obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny. Zasady te dotyczą niektórych kierowców wykonujących transport międzynarodowy czy studentów.

Obostrzenia, które dotyczyły zamknięcia granic oraz obowiązkowej kwarantanny dla wszystkich tych, którzy mogli przekraczać przejścia graniczne, zostały wprowadzone jeszcze w połowie marca. I choć kontrola graniczna została przedłużona do 12 czerwca, niektórzy nie będą musieli odbywać izolacji. 

Poluzowanie obostrzenia 

Obowiązkowa kwarantanna nie będzie dotyczyć już m.in. kierowców, którzy wykonują międzynarodowy transport, podróżujących tranzytem przez terytorium naszego kraju innymi środkami transportu niż pojazd, którym jest wykonywany transport.

Zasady te nie obowiązują już również uczniów oraz studentów, którzy uczą się na terenie Polski. Ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę w ich towarzystwie, również nie muszą przechodzić kwarantanny. 

Ja informuje Polsat News, obostrzenia nie zobowiązują do izolacji także obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Konfederacji Szwajcarskiej w celu przejazdu przez terytorium Polski do miejsca zamieszkania, lub pobytu oraz ich małżonków i dzieci.

  1. Idealne kotlety schabowe wymagają kilku dodatkowych kroków. Warto, smak jest nieziemski
  2. Ognisko koronawirusa w kościele. 40 osób zakażonych po nabożeństwie
  3. Mąż prawie zemdlał, gdy zobaczył zdjęcie USG żony. Przypadek jeden na 15 milionów

Rząd wprowadza nowe zasady

Jak podaje resort spraw wewnętrznych i administracji, uczniowie oraz studenci zostali dołączeni do tej listy nie bez powodu:

-Wynika to z przyjętego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej harmonogramu egzaminów zewnętrznych dla uczniów, którzy ukończyli naukę w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych (w okresie od 8 czerwca do 28 sierpnia) – poinformował Polsat News o słowach szefa MSWiA. 

Nie jest to jednak jedyna niespodzianka, która czeka Polaków w najbliższym czasie. Wkrótce prawdopodobnie wybierzemy się również do kina czy teatru

ZOBACZ ZDJĘCIA:

obostrzenia
Screen z youtube.com/polsatnews.pl

Rząd wprowadził zmiany dotyczące przekraczania granic.

obostrzenia
Fot. youtube.com/Kancelaria Premiera

Obostrzenia będą miały wpływ na wiele osób.

obostrzenia
Fot. eastnews.pl/DOMIN

Niektórzy przekraczający nie muszą odbywać obowiązkowej kwarantanny.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tajemnicze zjawisko na niebie. Co się dzieje?
  2. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  3. Mężczyzna zauważył auto w wodzie. Straż i policja przyjechała od razu, niestety było za późno
  4. Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet świata. Okoliczności śmierci rodzą wiele pytań
  5. Tragiczna śmierć w Białymstoku. Ciało noworodka znaleziono na wysypisku, zatrzymano 2 osoby
  6. Zakonnica wykorzystywała go, gdy jako mały chłopiec trafił do klasztoru. Dramatyczne szczegóły swojego koszmaru ujawnił, jako emeryt

Źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułSkandaliczne zachowanie kobiety na myjni samochodowej. Kamery nagrały, co robiła z psem
Następny artykułW środę rząd podjął decyzje. Możesz stracić ogromne pieniądze, rewolucja dla polskich obywateli
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.