Obostrzenia związane z obowiązującym stanem epidemii koronawirusa to temat, który rozgrzewa opinię publiczną do czerwoności. Do mediów przedostała się informacja, mówiąca o tym, że rząd pracuje nad strategią na ewentualną drugą fazę epidemii koronawirusa. Czy to możliwe, że obostrzenia wrócą?

Obostrzenia, które pojawiły się w Polsce w momencie wybuchu pandemii Covid-19 ciągle obowiązują. Sytuacja nie jest tak trudna, jak na początku epidemii, ale niektóre z ograniczeń trwają nadal. W sprawie ewentualnego powrotu obostrzeń wypowiedziała się wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Obostrzenia mogą powrócić?

 Wygląda na to, że rząd pełną parą pracuje nad strategią na drugą falę zakażeń Covid-19. Czy polski rząd bierze pod uwagę ponowny lock down całego kraju? Na takie i podobnie sformułowane pytania postanowiła zabrać głos wicepremier Jadwiga Emilewicz.

– Nie możemy tego wykluczyć. Śledzę to, co dzieje się w innych państwach na świecie, i muszę przyznać, że po pierwsze – bardzo wiele do tej pory nauczyliśmy się o koronawirusie, a po drugie: najważniejsze będzie przywrócenie pewnych reżimów i przestrzeganie wytycznych, które opracowaliśmy. W zakresie dystansu, dezynfekcji, osłaniania us t- przekazała opinii publicznej wicepremier Jadwiga Emilewicz w programie Graffiti w Polsat News.

 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
 2. Marta Kaczyńska pokazała zdjęcie psa, ale wszyscy patrzyli tylko na jej ścianę. Niesłychane, co sobie powiesiła
 3. Poważne kłopoty klientów PKO BP. Problemy także w ING, mBank i BNP Paribas, trzeba się przygotować

Obostrzenia ciągle obowiązują

Obostrzenia pojawiły się w naszym kraju kilka dni po odnotowaniu pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem. Praktycznie każdy z nas pamięta trudny okres na przełomie marca i kwietnia. Chyba nikt nie chciałby powrotu do takiej sytuacji. Mnóstwo zakazów i ograniczeń to była codzienność każdego obywatela naszego kraju. Jak możemy dowiedzieć się z rozmowy z wicepremier, rząd rozważa możliwość powrotu wielu ograniczeń. Wszystko to ma mieć związek z drugą falą koronawirusa na jesieni.

Jak zapowiadają eksperci, wrzesień i październik mogą być bardzo trudne. Fala zachorowań na koronawirusa zbiegnie się z corocznym “sezonem grypowym”. W szpitalach może znów dojść do bardzo trudnej sytuacji. Ważne jest to, żeby przestrzegać norm higieny osobistej. Może to nas uratować przed zakażeniem. Jednak jak wspomina wicepremier, tematu drugiego lockdownu aktualnie nie ma.

– Dziś o lock downie absolutnie nie rozmawiamy. Jeśli już, to o bardzo pilnym przestrzeganiu norm i reguł. No, i o ewentualnej poszerzonej zgodzie na informacje o nas samych w sytuacji, gdy pojawi się przypadek zakażenia COVID-19. Tak, abyśmy mieli informacje o tych, którzy kontaktowali się z osobami zainfekowanymi – przekazała Jadwiga Emilewicz.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

obostrzenia
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jadwiga Emilewicz skomentowała doniesienia o obostrzeniach.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Porażająca przeszłość Michela Morana. Zrobił coś niewybaczalnego, dostał surową karę, dziś się tłumaczy
 2. Skandal w Zakopanem. Oburzeni mieszkańcy się skarżą. Władze rozkładają ręce
 3. Już pewne, nowa, ważna zmiana przepisów. Dotyczy prawa jazdy Polaków
 4. Michał Szpak oskarżony o najgorsze. Pokazał, co napisała pod jego zdjęciem jedna z gazet
 5. Co dalej z Rafałem Trzaskowskim? Właśnie padły mocne słowa, wszystko już jasne
 6. Wszyscy się obawiali. Zapadła decyzja o ponownym zamknięciu obiektu
 7. Zakaz handlu. Czy 26 lipca zrobimy zakupy?
 8. Wczesne objawy raka żołądka. Pod żadnym pozorem nie należy ich lekceważyć
 9. Sąsiad nie poradził sobie ze szczęściem uczestniczki „Nasz nowy dom”? Dramat kobiety, której pomogła Katarzyna Dowbor źródło: Fakt
Poprzedni artykułCo dalej z Rafałem Trzaskowskim? Właśnie padły mocne słowa, wszystko już jasne
Następny artykułMarta Kaczyńska pokazała zdjęcie psa, ale wszyscy patrzyli tylko na jej ścianę. Niesłychane, co sobie powiesiła