Obostrzenia wciąż obowiązują. Polacy zastanawiają się jednak czy coś w tej kwestii się zmieniło i nadal musimy się stosować do tych samych zasad reżimu sanitarnego. Portal wiadomosci.radiozet.pl właśnie wydał aktualizację dotyczącą obostrzeń, w szczególności zaś zasłaniania nosa i ust. Czy coś się zmieniło?

W atmosferze reżimu sanitarnego żyjemy już od 7 miesięcy. Codziennie musimy się stosować do zasad zachowania dystansu i zakrywania nosa i ust wszędzie, gdzie to konieczne. Choć teoretycznie znamy zasady, musimy także wiedzieć, jak należy się zachować, gdy nasz powiat zostanie wprowadzony w strefę żółtą bądź czerwoną.

Obostrzenia w Polsce – gdzie muszę nosić maseczkę?

Od końca maja podjęto decyzję o braku konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej otwartej. Możemy zatem spacerować, uprawiać sporty nie zakładając maseczki, mając jednak na uwadze obowiązek zachowania dystansu, już nie 2 metrów, ale 1,5. 

Mimo że wszyscy dość oswoiliśmy się z panującą sytuacją, należy pamiętać, że maseczkę trzeba nosić w każdej przestrzeni zamkniętej, publicznej. A także podczas korzystania z usług: wizyty u fryzjera, kosmetyczki, a także w sklepach, komunikacji miejskiej, taksówkach. A jak sytuacja przedstawia się w czerwonej i żółtej strefie?

  1. Wielkie szczęście w życiu Michała Szpaka. Gratulacjom nie ma końca, radosna nowina obiegła całą Polskę
  2. Nadal będą ją po tym zapraszać do TVP? Zofia Klepacka przekroczyła granicę
  3. Niebywała oferta w drogeriach Hebe. Wszyscy lecą, żeby zdążyć. Luksusowe kosmetyki można dostać nawet za jeden grosz

Zasłanianie nosa i ust w czerwonej i żółtej strefie

W czerwonej strefie sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej. Powiat, który znajdzie się na liście Ministerstwa Zdrowia i zostanie wskazany jako czerwony, jest objęty najbardziej surowym reżimem sanitarnym. W czerwonych strefach obowiązuje zasłanianie nosa i ust w każdej przestrzeni publicznej.

Dodatkowo wprowadzone są szczególne ograniczenia. Nie mogą odbywać się wydarzenia kulturalne, sportowe już tak, ale bez udziału publiczności. Na przyjęciach rodzinnych w tym weselach może znajdować się maksymalnie 50 osób. Z kolei w strefie żółtej są wprowadzone limity osób podczas wydarzeń, w kinach i na weselach, a zasłaniane nosa i ust odbywa się na takiej samej zasadzie jak w strefie zielonej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

obostrzenia
fot. pixabay.com/MirceaIancu

W czerwonej strefie usta i nos należy zasłaniać w przestrzeni publicznej. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Afery ciąg dalszy. Żona Martyniuka ujawniła ile pieniędzy dostawała synowa, kwoty zwalają z nóg
  2. Dramat na zachodzie Polski. Nic nie zwiastowało tragedii. A jednak
  3. Pamiętacie piękną Esmeraldę? Niestety, smutny los dotknął odtwórczynię głównej roli
  4. 73-letni miliarder spotyka się z prawdziwą boginią. Zdjęcia 25-letniej Polki zapierają dech
  5. Polacy tłumnie chodzili na jej koncerty. Właśnie poinformowano o śmierci legendy
  6. Pij rano zamiast kawy, dodaje jeszcze więcej energii i opóźnia procesy starzenia. Jej niezliczone właściwości odczujesz już po paru dniach

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułTrwa dramatyczna walka z ogniem. Płonie szkoła w południowej Polsce, na miejscu kilkanaście zastępów straży
Następny artykułFani TVP i TVN załamani. Sprawdził się najgorszy scenariusz, nie żyje wielka legenda
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl