Obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa w ostatnim czasie zostały zaostrzone na obszarze całej Polski. Od dziś kraj został objęty czerwoną strefą, co wiąże się z dodatkowymi ograniczeniami. Dziś rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był gościem w radiu RMF FM i powiedział, co prawdopodobnie wydarzy się już za dwa tygodnie, ma to związek z nowo wprowadzonymi zakazami. 

Walka z epidemią koronawirusa wciąż trwa. Władze naszego kraju robią wszystko, aby zapewnić nam maksymalne bezpieczeństwo. Od dziś cały kraj jest objęty strefą czerwoną, co wiąże się z zaostrzonymi restrykcjami. Waldemar Kraska wyjawił, co prawdopodobnie wydarzy się za dwa tygodnie. 

Waldemar Kraska o obostrzeniach

Waldemar Kraska, Wiceminister Zdrowia był gościem Krzysztofa Ziemca w porannej audycji RMF FM, na  przyznał, co może wydarzyć się już za dwa tygodnie. Od dziś bowiem w całej Polsce obowiązuje czerwona strefa i dodatkowe, bardzo zaostrzone obostrzenia, to właśnie o nich opowiadał Kraska w dzisiejszej audycji. 

Od dziś zmiany zachodzą dla seniorów i młodzieży, zmieniono wiele limitów, od poniedziałku zdecydowano się na zamknięcie wielu miejsc. Wśród nich mają znaleźć się restauracje, puby, bary, które przez najbliższe dwa tygodnie mają prowadzić sprzedaż wyłącznie na wynos. Nie będzie możliwa, stacjonarna obsługa gości. 

Waldemar Kraska nawiązał do tego obostrzenia i w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem przyznał:

-Zakaz dla restauracji wprowadziliśmy na dwa tygodnie. Może potem złagodzimy przepisy. 

Branża gastronomiczna czeka na taką decyzję. W wielu miastach Polski odbyły się już protesty przeciwko tym zaostrzeniom. Branża obawia się, że kolejny lockdown przyniesie fatalne konsekwencje, a kolejne lokale będą musiały się zamknąć. Słowa wiceministra dały nadzieję, że obostrzenie potrwa dwa tygodnie, nie dłużej. 

  1. Wprowadzono nowy zakaz, dotknie tysiące młodych osób w całej Polsce. Nie spodziewali się podobnej decyzji
  2. Wiceminister ujawnił, co stanie się w połowie listopada. Wszystko poszło na żywo
  3. Polska zamknie granice? Premier Morawiecki nie pozostawił wątpliwości

Jakie obostrzenia obowiązują w czerwonej strefie?

Wczoraj premier ogłosił, że od dziś obowiązują znacznie bardziej zaostrzone obostrzenia. Wśród nich znajdują się rygorystyczne wytyczne dla młodzieży i seniorów. Młodzież do 16 lat w godzinach 8-16 może poruszać się po ulicach tylko w obecności dorosłego opiekuna. Ma to zapobiec spotkaniom rówieśników i transmisji koronawirusa wśród młodych.

Mateusz Morawiecki przedstawił także cały program dla seniorów, którzy, jak twierdzi premier, są objęci największą opieką. W obawie o ich zdrowie postanowiono wprowadzić zakaz poruszania się osób powyżej 70 roku życia po ulicach z wyłączeniem załatwienia najważniejszych spraw, jak wizyta u lekarza czy zakupy. 

Na śmierć, poważne zagrożenie dla zdrowia narażone są przede wszystkim osoby starsze, dlatego wprowadzamy program Ochrona seniorów – powiedział Morawiecki. – Dlatego prosimy seniorów, którzy nie świadczą pracy o nieprzemieszczanie się. W tym celu uruchamiamy Korpus Wsparcia Seniorów – mówił podczas konferencji premier.

Wstrzymano także działanie sanatoriów, siłowni, basenów, aquaparków, salonów masażu.  Dzieci od 4 klasy do 8 w szkołach podstawowych zostają wysłane na nauczanie zdalne. Wszystkie obostrzenia mają potrwać przez najbliższe dwa tygodnie. 

Czy obostrzenia zostaną przedłużone?

Od tego czy przedłużenia będą zaostrzone lub złagodzone, zależy zmniejszenie bądź wzrost nowych zakażeń. Jeśli sytuacja epidemiczna znacznie zacznie się poprawiać, możliwe, że za dwa tygodnie powróciły do podziału na strefę żółtą i czerwoną, a gastronomia znów wróci do normalnej pracy. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. “Niebieski księżyc” pierwszy raz od 70 lat. Datę niezwykłego zjawiska lepiej od razu zapisz w kalendarzu
  2. Nie żyje. Niewiele osób wiedziało o jego chorobie. Prezes wielkiej firmy na zawsze zapisał się w światowej historii
  3. Kaja Godek o aborcji po gwałcie: „ufam, że ten przepis też zostanie zniesiony”
  4. Anna Lewandowska pokazała zdjęcie z wypadku. Złamany nos i opuchnięta twarz
  5. Minister Edukacji powiedział, ile będzie trwać nauka zdalna, wielu rodziców może nie być zadowolonych
  6. Dziennikarz nie mógł jej powstrzymać. Pokazała posłowi wulgarne hasło na wizji TVN24
  7. Ból gardła, kaszel, katar – na wszystko pomoże syrop, który zrobisz w domu. Składniki znajdziesz na spacerze w parku

Źródło: twitter.com

 

Poprzedni artykułBędzie „trzecia fala” koronawirusa? Słowa wirusologa nie napawają optymizmem, sytuacja jest bardzo poważna
Następny artykułZasłanianie ust i nosa w prywatnym samochodzie. Nagła zmiana w przepisach dla Polaków
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.