Obostrzenia dotkną od jutra tysiące Polaków. Trzeba się przygotować na nowy sposób funkcjonowania. Od jutra w życie zostają włączone kolejne restrykcje ogłoszone przez premiera Mateusza Morawieckiego podczas piątkowej konferencji prasowej. 

W piątek premier ogłosił, że od soboty cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie. Obowiązują bardzo zaostrzone restrykcje. Przestają działać stacjonarnie restauracje, kolejne miejsca się zamykają. Obostrzenia dotyczące konkretnej grupy Polaków zaczną się dopiero jutro. 

Obostrzenia od poniedziałku

Od poniedziałku obowiązują kolejne tysiące Polaków nowe obostrzenia. Rząd podjął się zaostrzenia walki z epidemią. Niemal każdego dnia dochodzi do pobicia rekordu dziennych zachorowań. Premier liczy na to, że wprowadzone obostrzenia zahamują nagły wzrost zachorowań. 

Podjęto więc decyzję o wprowadzeniu w całej Polsce czerwonej strefy, która obowiązuje od 24 października. Jednak dopiero od jutra część Polaków odczuje spore zmiany. To właśnie od poniedziałku na nauczanie zdalne przejdą uczniowie od 4 do 8 klasy szkoły podstawowej.

Szkoły średnie i uczelnie wyższe także prowadzą zajęcia online. Do tej pory premier zapewniał, że szkoły radzą sobie z sytuacją epidemiczną, a system nauczania hybrydowego spełnia swoją funkcję. Jednak przyrost zachorowań w ciągu ostatnich tygodni był tak wysoki, że rodzice spodziewali się decyzji rządu w kwestii szkół.

Do kiedy dzieci będą na nauczaniu zdalnym?

Dzieci będą na nauczaniu zdalnym do 8 listopada. Wszystko oczywiście zależy od zachorowań, które wówczas będą miały miejsce. Jeśli sytuacja epidemiczna zgodnie z przewidywaniami ulegnie zmianie na lepsze, dzieci znów będą mogły uczyć się stacjonarnie.

Premier wskazał, że aktualne obostrzenia będą obowiązywały przez najbliższe dwa tygodnie. Jest to bowiem czas, w którym zauważalne mogą stać się skutki restrykcji i pozostania przez wiele osób w domu.

Premier zaznaczył, że każda następna decyzja rządu będzie odpowiedzią na ilość zachorowań. Rząd ma nadzieję, że obostrzenia spowodują spowolnienie transmisji wirusa. To jednak będzie dostrzegalne dopiero za 10-14 dni. 

-Od przyszłego tygodnia doświadczymy pierwszych zmian związanych z nauką zdalną dla szkól ponadpodstawowych  – zapewnił szef rządu podczas konferencji prasowej.

  1. Skandal w ”Kuchennych rewolucjach”. Wyzwiska i porażające słownictwo, Gessler zaczęła straszyć sądem
  2. Minister edukacji wygadał się przed kamerami. Ogromna zmiana dla uczniów jest już przesądzona
  3. Porażające słowa eksperta. Ujawnił, co może stać się w maju, fatalna prognoza

Minister Edukacji: nauka zdalna nie jest w połowie tak dobra jak stacjonarna

Minister Edukacji Przemysław Czarnek przyznał, że sytuacja epidemiczna jest bardzo trudna dla polskiego szkolnictwa:

-Nie ma takiego systemu nauczania zdalnego, które byłoby choćby w połowie tak dobre jak stacjonarne – wyjaśnił na antenie wnet.fm Przemysław Czarnek.

Dzieci, rodzice i nauczyciele od jutra znów będą musieli mierzyć się z nauczaniem zdalnym, systemem bardzo trudnym, ale wciąż udoskonalanym. To rozwiązanie zdejmie z barków dyrektorów szkół ogromne obciążenie. W coraz większej ilości placówek były osoby zakażone, czasem dyrekcja, nie mogąc dodzwonić się do sanepidu, musiała sama podejmować decyzje o bezpieczeństwie uczniów. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

OBOSTRZENIA
fot. Piotr Małecki/eastnews.pl

Od jutra dzieci z klas od 4 do 8 przechodzą na nauczanie zdalne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: łzy, zachwyt i jak zwykle apetyt na więcej. Kto w ostatnim odcinku skradł serca jurorów?
  2. Zakaz dla Polaków od 2 listopada, dotyczy przemieszczania się. Wszystko przez covid, zaskakująca decyzja Chin
  3. Wirusolog ujawnił, ilu zakażeń możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Cała Polska wstrzymała oddech
  4. Tomasz: ”Najlepsze dziewczyny pochodzą z biednych rodzin. Są naiwne i zrobią wszystko, gdy szepnę im dwa słówka”
  5. Co z wejściem na cmentarze na Wszystkich Świętych? Jest odpowiedź wiceministra zdrowia
  6. Dotarliśmy do kobiety zrzuconej ze schodów kościoła na proteście. Jej relacja oburza, doszło do niewyobrażalnych scen
  7. Eksperci biją na alarm. Jeśli gotujesz rosół na udkach z kurczaka, popełniasz olbrzymi błąd

Źródło: rmf24.pl, wnet.fm

 

Poprzedni artykułZ samego rana ministerstwo zdrowia opublikowało komunikat. Dotyczy każdego bez wyjątku
Następny artykułZacznie się już jutro o 16. Cała Polska odczuje skutki, kobiety są wściekłe
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl