Obostrzenia w podróżowaniu nie ominął Polek i Polaków. Portal TVN24 informuje, że ministerstwo infrastruktury zapowiedziało istotne zmiany, czekają nas kolejne zakazy. Czy powracający z wakacji do kraju rodacy będą trafiali na przymusową kwarantannę? Rząd na razie nie podaje konkretów.

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała nie wykluczył kolejnych obostrzeń, które mają dotyczyć podróżowania. Sprawę ograniczeń śledzą na bieżąco wszyscy Polacy, którzy przebywają na urlopach za granicą. Czy będą mogli bezpiecznie wrócić do kraju?

Obostrzenia w podróżowaniu

Wczoraj w Faktach po Faktach wystąpił wiceminister infrastruktury Marcin Horała, który w programie zapowiadał nowe ograniczenia w podróżowaniu. Obecnie trwają prace nad rozszerzeniem listy krajów, które zostaną objęte zakazem lotów do Polski. Nowy spis ma obowiązywać od 1 września.

Wczoraj rząd bardzo szybko podjął podobną decyzję, zmieniając ostateczne zdanie godzinę przed ostatecznym jej ogłoszeniem. Jednak wtedy zmiany nie były tak daleko idące jak obecnie planowane. Przyszły zakaz ma obowiązywać od 1 września i może objąć m.in. Hiszpanię, Maltę czy Albanię. W tych krajach obecnie na wakacjach przebywa wielu Polaków.

  1. Już się zbliża, wydano pilne ostrzeżenie. Ogromna skala zniszczeń, tysiące ludzi już bez prądu
  2. Jej stan jest krytyczny. Polityk zarażona koronawirusem

Obowiązkowa kwarantanna? Nie wykluczone

Marcin Horała w rozmowie dla TVN24 nie wykluczył, że może powrócić przymus kwarantanny dla powracających do kraju, ale nie zdradził więcej konkretów. Polityk podkreślał, że nie można w nieskończoność przedłużać obecnych przepisów, ponieważ sytuacja epidemiologiczna w kraju i na świecie znacząco się pogorszyła.

Jednocześnie wiceszef resortu infrastruktury potwierdził, że obecne obostrzenia ustalone 26 sierpnia są niezmiennie w mocy do 1 września. Później ministerstwo ogłosi co dalej, na pewno czekają nas kolejne zakazy.

Drugi gość tego samego programu szef parlamentarnego klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski krytykował resort za brak konkretów i dezinformację Polaków. Czy doczekamy się unormowania tej sytuacji?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

obostrzenia
Fot. youtube.com/ Prawo i Sprawiedliwość

Marcin Horała zapowiedział nową listę państw z zakazem lotów do Polski.

obostrzenia
fot. pexels.com/ Carlos Pernalete Tua

Mają się na niej znaleźć m.in. Hiszpania, Albania czy Malta.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagła wiadomość z samego rana. Rozpoczęcie nauki przesunięte, poznaliśmy nową datę, kiedy dzieci pójdą do szkoły w polskiej miejscowości
  2. Krystyna Pawłowicz znalazła sobie niespodziewanego wroga. Weszła w przepychankę słowną z Marcinem Gortatem
  3. Katecheta dał uwagę chłopcu na lekcji religii. Mistrzowska odpowiedź mamy, ludzie biją jej brawa
  4. Szykujcie się na wielki hit. Katarzyna Cichopek przeszła samą siebie, jedno zdjęcie mówi wszystko
  5. Ważny komunikat Wiceministra Zdrowia. Polki i Polacy będą musieli wywiązać się z obowiązku przed jesienią
  6. Wsadziła jedzenie do lodówki, po paru dniach dokonała porażającego odkrycia. Wszystko przez karygodne błędy

Źródło: tvn24.pl

 

Poprzedni artykułTragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje wokalista uwielbianego zespołu, miał 35 lat
Następny artykułUwaga: Już za chwilę mogą zapukać do twoich drzwi. Będą sprawdzać wszystko, wiemy kiedy
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl