Obostrzenia oraz zbliżające się święta Wszystkich Świętych miały znaleźć się w obszarze dyskusji rządu na temat wprowadzenia nowych przepisów. Media donosiły nawet o tym, że w piątek zostanie ogłoszony drugi lockdown. Tymczasem Polsatnews uzyskał nieoficjalne informacje na temat stanowiska rządu na najbliższe dni.

Dziennikarze Polsatnews dotarli do informacji, że rząd nie planuje drugiego lockdownu. W mediach pojawiają się informacje, że obostrzenia zostaną bardzo zaostrzone, jednak nieoficjalnie wcale tak się nie wydarzy. 

Obostrzenia i Wszystkich Świętych – decyzja rządu

Dzienikarze dotarli do informacji, że rząd nie planuje wprowadzenia lockdownu, oczywiście pod jednym, bardzo istotnym warunkiem:

-Jeśli liczba nowych zakażeń nie wzrośnie drastycznie do czwartku, premier nie ogłosi w tym tygodniu nowych obostrzeń – czytamy na stronie polsatnews.pl

Wszyscy szczególnie obawiają się, że zamkną się kolejne punkty usługowe, co może mieć fatalne skutki gospodarcze. Przypominamy, że od poniedziałku stacjonarnie nie mogą działać punkty gastronomiczne. Dziennikarze Polsatnews jednak nas uspokajają:

-Rząd nie planuje w tej chwili – wbrew pojawiającym się w sieci informacjom – zamknięcia tzw. branży beauty, czyli m.in. zakładów fryzjerskich czy salonów kosmetycznych – czytamy.

  1. Pilne: Nie żyje książę, był czwarty w kolejce do tronu. Miał 38 lat
  2. Tragedia w rodzinie królewskiej. Książę nie żyje, tragiczna wiadomość z zagranicy obiegła media, był taki młody
  3. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych w tym tygodniu? Nieoficjalne informacje Radia ZET

Co ze świętem Wszystkich Świętych?

Sytuacja epidemiczna w Polsce wciąż się pogarsza, dziś zantowany kolejny rekord zachorowań, 16 300 nowych przypadków. Są to jednak liczby, których rząd się spodziewał. Polacy jednak martwili się, że cmentarze zostaną całkowicie zamknięte.

Faktycznie, rząd, ale także Kościół apelują, by odwiedzać groby przez cały listopad, a nie decydować się na rodzinne odwiedziny grobów 1 i 2 listopada. Okazuje się jednak, że mimo złej sytuacji epidemicznej, rząd nie zdecyduje się na zamknięcie cmentarzy:

-Wiele emocji, w kontekście zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, wzbudza kwestia cmentarzy. Ustaliliśmy, że mają one pozostać otwarte, jednak rządzący będą nadal zachęcać, aby unikać rodzinnych spotkań, a same wizyty na cmentarzach rozłożyć na kilka dni.

Rząd wciąż czeka na efekty wprowadzonych od soboty obostrzeń. Zdaniem premiera pierwsze efekty wprowadzenia czerwonej strefy, nauczania zdalnego i innych restrykcji będzie zauważalne od 10 do 14 dni. Polsatnews podkreśla także, że dotarł do informacji o rozbudowaniu izolatoriów, miejsc, gdzie będą mogli przebywać łagodnie przechodzący zakażenie chorzy. To rozwiązanie odciąży szpitale. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

OBOSTRZENIA
Fot. Jan Bielecki/East News

Rząd apeluje, by rozłożyć odwiedzanie grobów na kilka tygodni, a 1 listopada zostać w domu. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowe badania wskazują grupę osób odporną na zakażenie koronawirusem. Wiemy, kto się do niej zalicza
  2. TVP przeszło samo siebie. Skandaliczne słowa o karach dla kobiet podczas programu o historii turystycznego Helu
  3. „Maria Kaczyńska stanęłaby dziś w obronie kobiet”. Internauci przypominają, że wraz z Lechem byli przeciw ustawie antyaborcyjnej
  4. Rząd pracuje nad nowymi restrykcjami. To już pewne, zostaną wprowadzone na Boże Narodzenie
  5. Nagle Morawiecki zabrał głos ws. wyroku TK. Polki mogą być zdruzgotane
  6. Prezenterka TVP zrezygnowała nagle z pracy i poparła strajk kobiet. Na odchodne napisała kilka słów
  7. Dosyp kilka łyżek. Schabowe robione inaczej wyjdą bardziej chrupiące niż kiedykolwiek, nieziemski przepis

Źródło: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułPrzed chwilą Polsat przekazał zatrważająca wiadomość. Wszyscy wstrzymali oddech, ”co najmniej jedna osoba zginęła”
Następny artykułKobiety z niepełnosprawnymi dziećmi pojawiły się pod sejmem. Powiedziały całą prawdę o pomocy od rządu
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl