Obostrzenia w Polsce są coraz bardziej restrykcyjne. W czwartek po południu na PGE Narodowym, przekształconym w szpital polowy, czeka nas konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Czy rząd wprowadzi kolejne, jeszcze dalej idące ograniczenia związane z epidemią koronawirusa? Odpowiedzi na te pytania poznamy jeszcze dzisiaj, około godziny 12.30. Portal tvp.info przekazał ważne wiadomości.

Obostrzenia w Polsce są coraz bardziej surowe i nakładają na nas dodatkowe ograniczenia. Odkąd cała Polska znalazła się w czerwonej strefie, Polacy nie mogą m.in. organizować wesel czy zgromadzeń powyżej 5 osób. Czyżby szykowały się kolejne zmiany? Dowiemy się na czwartkowej konferencji premiera na PGE Narodowym.

Konferencja Mateusza Morawieckiego: czekają nas kolejne obostrzenia?

Jak informuje nas tvp.info w środę wieczorem odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego. Ministrowie oraz szefowie służb sanitarnych rozmawiali o epidemii koronawirusa.

Posiedzenie zostało zwołane w związku z coraz większą dobową liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce. Tylko wczoraj Ministerstwo Zdrowia podało, że wirusa SARS-CoV-2 wykryto u prawie 19 tys. ludzi. Zmarło 236 osób.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jak mówi portalowi tvp.info rzecznik rządu Piotr Müller, w czwartek około godz. 12.30 na stadionie narodowym odbędzie się konferencja premiera. Zapytany o to, czy rząd zamierza wprowadzić nowe obostrzenia lub pełny lockdown, powiedział, że nie ma jeszcze takich postanowień. Wszystkiego dowiemy się na wystąpieniu Mateusza Morawieckiego.

Rzecznik rządu dodał również, że podczas przemówienia nastąpi „podsumowanie działań w zakresie budowy tymczasowych szpitali oraz określenie jasnego planu dotyczącego budowy szpitali w całym kraju”.

Portal postanowił skorzystać z okazji i dopytał go o, to kiedy ruszy szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym w Warszawie. Piotr Müller zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu.

  1. Ogromna zmiana na 1 listopada. Pilne stanowisko kościoła na Wszystkich Świętych
  2. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  3. Nie żyje ceniony polski artysta. Zmarł w środę, miał koronawirusa

Czy będzie drugi lockdown?

Rzecznik rządu w Kwadransie Politycznym w TVP został zapytany o lockdown całego kraju. Jego odpowiedź może niektórych zaniepokoić. Czeka nas drugi lockdown?

— W tej chwili nie jestem w stanie wykluczyć takiego wariantu. Wszystko jest uzależnione od liczby respiratorów i wolnych łóżek dla chorych — powiedział.

Czy rządowy zespół zarządzania kryzysowego zdecyduje się na to już dzisiaj? Najpoważniejszą zmianą ma być podobno zakaz przemieszczania się. Możliwość wyjść z domu będzie określona tylko w kilku przypadkach jak np. wyjście do pracy czy na spacer z psem lub po zakupy.

Jednym z innych rozwiązań może okazać się ponowne zamknięcie granic i przywrócenie obowiązkowej kwarantanny dla osób wracających do kraju. Musieliby wtedy przebywać w izolacji przynajmniej 10 dni.

Rząd może rozważać również decyzję o ograniczeniu działalności galerii handlowych. Część sklepów, np. odzieżowe czy meblowe, musiałaby zostać zamknięta.

Inne znane nam z wiosennego zamknięcia rozwiązania to: zamknięcie placów zabaw i boisk, kolejne limity w sklepach czy zamknięcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Wszystkiego oficjalne dowiemy się w czwartek o godzinie 12.30.

Czeka nas również ogromna zmiana na 1 listopada.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

obostrzenia
fot. eastnews.pl/Piotr Moleck

Czekają nas kolejne obostrzenia?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nawet Karol Strasburger zabrał głos na temat wyroku TK. Odważny wpis prezentera zdumiał internautów
  2. Pilna konferenca premiera. Podjął decyzję ws. lockdownu
  3. Pilna konferencja Strajku Kobiet, przedstawiono postulaty. Kiedy koniec protestów?
  4. Wiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkoły. Minister edukacji potwierdza
  5. Pilne: Nie żyje książę, był czwarty w kolejce do tronu. Miał 38 lat
  6. 1500 zł od rządu co miesiąc. Sejm zdecydował, jakie są warunki?
  7. Wzmacnia odporność i pozwala zwalczyć najgorsze przeziębienie. Syrop z 3 składników bije rekordy popularnosći

Źródła: tvp.info, wprost.pl, gazetawroclawska.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl